City fiton me rikthim ndaj Dortmundit me golin e fitores nga Haaland

(Foto: Twitter/Manchester City)

Manchester City është kthyer nga disavantazhi për ta mposhtur Borussia Dortmundin (2-1) në Etihad Stadium, në ndeshjen e raundit të dytë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Asnjëra nga skuadrat nuk arriti të shënonte gol në pjesën e parë, prandaj shkuan në pushim me rrjetat e paprekura.

Në gjysmën e dytë, ishin mysafirët ata që shënuan të parët përmes Jude Bellingham, i cili u asistua nga Marco Reus.

Megjithatë, nikoqirët u rikthyen për ta barazuar rezultatin me golin e John Stones, i cili shënoi gol fantastik pasi pranoi një top nga Kevin De Bruyne (80’).

Dhe për ta përmbysur rezultatin u kujdes ish-sulmues i BVB, Erling Haaland (84’), asistues ishte Joao Cancelo.

Manchester City është lider në Grupin G me gjashtë pikë pas dy ndeshjeve, derisa Borussia Dortmundi qëndron në kuotën e tri pikëve. FC Copenhagen dhe Sevilla kanë nga një pikë. /Telegrafi/