Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Manchester United mposhti Burnleyn me rezultat 1-0 si mysafir në ndeshjen e xhiros së 6-të të Ligës Premier, duke i dhënë fund një serie prej tre humbjesh radhazi në të gjitha garat.

Djajtë e Kuq kanë arritur fitoren e tretë në kampionat për sezonin e ri me golin e vetëm të shënuar nga Bruno Fernandes në minutën e 45-të.

Manchester United erdhi te fitorja pasi Johnny Evansit paraprakisht iu anulua një gol në minutën e 25-të.

Por ishte pikërisht mbrojtësi që me një pasim të gjatë gjeti Fernandesin i cili shënoi për 1-0. Mesfushori portugez mori çmimin si “Lojtari i ndeshjes”, por ia dha shokut të tij të skuadrës Evans, i cili isthe startues për herë të parë këtë sezon.

“Kam shijuar çdo minutë të lojës. Para ndeshjes kisha një ndjenjë të pastër, mezi prisja të fillonte. Ishte ndeshja ime e 200-të për Manchester United. Nuk e kisha menduar Kurrë se do ta arrij këtë numër. Ishte e paharrueshme”, ka thënë Evans pas ndeshjes. /Telegrafi/