Brightoni fiton ngushtë ndaj Romës, italianët kalojnë tutje në çerekfinale

Brightoni ka shënuar fitore ndaj Romës me rezultat 1-0 në ndeshjen kthyese të fazës së parë të eliminimit direkt të Ligës së Evropës, por nuk i ka mjaftuar për të kaluar tutje.

Vendasi duke e ditur që ndeshjen e parë e kishin humbur 4-0 u lëshuan nga sulm nga fillimi, por rastet e tyre u mbyllnin para porte.

Por të parët që shënuan ishin Roma me Serdar Azmoun, por goli i tij u anulua për faull në fazën e sulmit.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë, Dnny Welbeck shënoi një gol të bukur për ta kaluar në epërsi Brightonin (1-0).

Në pjesën e dytë, anglezët kishin shumë raste, por nuk arritën të shënonin gola të tjerë.

Me rezultat të përgjithshëm prej 4-1, Roma kaloi në çerekfinale të Ligës së Evropës. /Telegrafi/