0Shares

Drejtori sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarreta, beson se Neymar do të zhvillohet në një prej lojtarëve më të mirë të botës.

“Ai mund të shënojë, ai është i aftë të kombinojë pasimet me lojtarët dhe ai bashkëpunon me lojtarët. Neymar as nuk është i ndikuar nga ambienti as nga pesha e përgjegjësisë”.

“Ai është një prej talenteve më të mëdhenj, ai mund të bëhet një lider në botën e futbollit”.

“Neymar është një lojtar i shkëlqyeshëm për shkak të mënyrës se si bashkëvepron me lojtarët dhe se si gjen zgjidhje. Ai do të integrohet mirë në skuadër”, ka thënë Zubizarreta. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)