0Shares

Drejtori sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarreta, e ka cilësuar mesfushorin, Andres Iniesta, si një magjistar në fushë, pas paraqitjes së shkëlqyeshme në fitoren 6-1 ndaj Getafes.

Mesfushori më i mirë ofanziv i viti 2012 i zgjedhur nga FIFA, asistoi në golin e Sanchezit pas gjashtë minutave lojë dhe në minutën e (90-të) arriti të shënojë edhe për vete.

”Patëm një magjistar në fushë që kishte veshur këpuca të portokallta dhe mbante numrin tetë, duke shpërndarë topa gjithandej”, ka thënë Zubizarreta për Canal+./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)