0Shares

Poritieri legjendar, Dino Zoff, mendon se Gianluigi Buffon është portieri më i mirë që e ka pasur ndonjëherë Juventusi.

“Ai është numri një në histori të Juventusit. Giampiero Combi ishte portier i madh në ditët e tij, por aktualisht Buffoni është në maje dhe gjëja më e rëndësishme është që të vazhdojë me paraqitjet e mrekullueshme”.

“Unë? Buffoni është para meje”, ka deklaruar Zoff. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)