Një vajzë është zhdukur që nga dita e djeshme në Prizren.

Rastin në polici e ka paraqitur babai i viktimës.

“Ankuesi mashkull  kosovar ka raportuar se vajza e tij ka dalë për të shkuar në shkollë mirëpo pas orarit të mësimit nuk është kthyer dhe nuk dihet vendndodhja e saj. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport. /Telegrafi/