LAJMI I FUNDIT:

Zelensky zhvillon bisedë telefonike me kryeministrin britanik, thotë se po “koordinojnë veprimet”

Zelensky zhvillon bisedë telefonike me kryeministrin britanik, thotë se po “koordinojnë veprimet”

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy, ka shkruar në Twitter se ka “koordinuar veprimet” me kryeministrin britanik Boris Jonhson.

Reklama

Ai shtoi se ka falënderuar Britaninë për ndihmën që i ka dhënë Ukrainës.

E kjo bisedë telefonike mes Zelensky dhe Johnson, vjen si rezultat i një bisede të mëparshme që u zhvillua mes Dmytro Kulebas dhe Sekretares së Jashtme britanike Lizz Truss.

Ata kanë diskutuar për “të koordinuar sanksionet e reja ndaj Rusisë për agresionin barbarë mbi Ukrainën”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Kalo në kategori