Banorja e Big Brother VIP Kosova, Xhuli Nura, ka pasur së fundmi një diskutim me Vedat Bajramin dhe Dafina Dautin mbi librat dhe rëndësinë e tyre.

Ajo ka treguar se si kontribuon tek edukimi i fëmijëve të vëllezërve të saj, gjersa po ashtu ka zbuluar se si i inkurajon ata që të lexojnë.

“Unë fëmijëve të vëllait ua jap nga dy euro sa herë që ata lexojnë një kapitull të një libri, e kanë konton në bankë ku ua qes. Unë insistoj që libri është suksesi i diturisë. Sa ma shumë që kemi librari në kokë, aq më të mençur bëhemi”, ka thënë Xhuli.

Reklama

Foto: Screenshot/YouTube

“Ata kanë për të shkruar edhe një ese, kështu e pasuron edhe gjuhën finlandisht, suedisht, shqip, anglisht flasin, katër gjuhë i kanë prej fëmijërisë që flasin edhe shqipen nuk e dinë shumë mirë”, vazhdoi bukuroshja nga Drenica.

Reklama
Të gjitha lajmet nga Xhuli Nura Të gjitha lajmet nga Xhuli Nura

Tutje, modelja thotë se iu ka blerë libra shqip në mënyrë që ta mësojnë gjuhën sa më mirë.

Foto: Screenshot/YouTube

Xhuli përndryshe është bërë pjesë e këtij formati që nga fillimi i spektaklit më 5 dhjetor.

E njëjta pëlqehet mjaft shumë nga publiku, marrë parasysh se ka qenë në nominim disa herë që nga nisja e BBVK-së. /Telegrafi/