0Shares

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere, ka zbuluar se Steven Gerrard është shembulli i tij në botën e futbollit.

“Steven është shembull i shkëlqyeshëm. Ai ka qenë zemra e Liverpoolit për shumë vite. Ai po ashtu ka qenë një lojtar i jashtëzakonshëm për Anglinë. Ai është një model i shkëlqyeshëm për mua.

“Nëse mund të arrijë diku afër tij dhe të udhëheq ekipin siç bën ai, atëherë do të isha i lumtur”.

“Ai ishte dikush në të cilin kam shikuar kur isha i ri. Ai ka bërë 100 paraqitje me Anglinë. Për çdo mesfushor të ri ai është dikush te i cili mund ta bazosh lojën tuaj dhe të përpiqesh të jesh si ai”, ka thënë Wilshere. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)