0Shares

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka lëvduar ekipin e tij pas fitores ndaj Wiganit që dërgoi Topcinjtë në vendin e tretë të tabelës së Ligës Premier dhe përkundër këtij mini-suksesi, francezi kërkon më shumë.

“Është mirë, por jo aq sa duam ne. Ne duam më shumë. Unë shpresoj se do të na japë më shumë besim që të luajmë në një ambient më pozitiv”.

“Është një pjesë e rëndësishme e sezonit, unë preferoj të luajmë përsëri sa më shpejt, që të mos e humbasim ritmin”, ka thënë Wenger.

Arsenali ka shënuar tri fitore në tri ndeshjet e fundit, që reflektohet dhe me ngritjen e tabelë të klubit londinez. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)