0Shares

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka bërë thirrje që ekipi i tij të japë përgjigjen e duhur ndaj Swanseas në kuadër të FA Cup pas disfatës nga klubi uellsian më herët gjatë sezonit.

“Më brengos kur nuk fitojmë tituj, natyrisht se më brengos sepse nuk jam këtu për të shikuar njerëz të tjerë duke fituar trofe. Unë mendoj se është moment i rëndësishëm i sezonit ky, që të forcojmë besimin e ekipit”.

“Ne ndjejmë se jemi në ecuri të mirë, por sa larg mund të shkojmë? Një fitore në FA Cup do të na forconte. Për ne është me rëndësi që të shfaqi vazhdimësi dhe qëndrueshmëri, ndërsa FA Cup është pjesë e kësaj. Ti bëjmë njerëzit të besojnë në ekip dhe për këtë është me rëndësi të fitojmë të dielën”, ka potencuar francezi.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)