LAJMI I FUNDIT:

Wagner nuk u tregoi familjarëve se ku ishin varrosur mercenarët rusë

Wagner nuk u tregoi familjarëve se ku ishin varrosur mercenarët rusë

Familjarëve të mercenarëve të vdekur të Wagnerit nuk iu është treguar se më të dashurit e tyre kishin ndërruar jetë ose se ku ishin varrosur.

Reklama

Ueb-faqja e pavarur ruse, iStories, thekson se rreth 25 persona kanë kontaktuar autorin e kanalit në Telegram, Titushki në Krasnodar, Vitaly Votanovsky, për informacionin për varrimin e të afërmve të tyre në Baku.

Një grua tha se kishte mësuar për vdekjen e babait të saj nga policia – jo nga Grupi Wagner.

Më pas ajo mësoi për vendin e varrimit të Votanovskyt përmes Telegramit, raporton skynews.

“Ne nuk e dinim se ai kishte vdekur. Ai ishte në Kaliningrad dhe më pas u nis fshehurazi për në Ukrainë”, tha gruaja e tij.

Votanovsky tha se tani është në proces të mbledhjes së emrave të të afërmve që duan të rivarrosin luftëtarët e vdekur.

Grupi Wagner është një organizatë mercenare ruse, shefi i së cilës, Yevgeny Prigozhin, ka lidhje të ngushta me Vladimir Putin.

Prigozhin është një nga oligarkët e shumtë të sanksionuar së fundmi nga Perëndimi në përgjigje të pushtimit rus të Ukrainës. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa

"Po villnin dhe kishin njolla të mëdha në lëkurë": Ushtarët rusë kishin shfaqur shenja helmimi nga rrezatimi në Çernobil

Evropa
Kalo në kategori