LAJMI I FUNDIT:

Votohet vendimi për formimin e komisionit hetimor për rastin “Onkologjisë” në Shkup

Votohet vendimi për formimin e komisionit hetimor për rastin “Onkologjisë” në Shkup

Me 96 vota “pro” dhe asnjë “kundër” apo “abstenim”, deputetët miratuan sot vendimin për zgjedhjen e kryetarit dhe anëtarëve të Komisionit Hetimor në lidhje me skandalin e abuzimit me ilaçe nga Klinika e Onkologjisë.

Deputetët votuan për propozimin e përbërjes të përcaktuar më herët nga Komisioni për Zgjedhje dhe Emërime, sipas të cilit kryetare e Komisionit të votimit u zgjodh deputetja e opozitës OBRM-PDUKM, Rashela Mizrahi, ndërsa anëtare e partisë. Zëvendës i saj u zgjodh Aleksandar Veljanovski.


Komisioni anketues ka 12 anëtarë dhe po aq deputetë.

Anëtarë të Komisionit do të jenë deputetët e OBRM-PDUKM-së dhe koalicionit Antonio Milloshoski, Gordana Siljanovska-Davkova, Ivanka Vasilevska, Ljupço Prenzov dhe Petar Risteski, deputetët e LSDM-së dhe koalicionit – Daniella Markoska, Nenad Kociç, Georg Kostovski dhe deputetët Arben Ziberi dhe Bedri Fazli nga BDI dhe Remzi Mehmedi nga Aleanca për Shqiptarët./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Lajme
Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Lajme
Avokati Berisha: Naim Murseli ka përmendur edhe tradhtinë, por kjo nuk do të dalë e vërtetë

Avokati Berisha: Naim Murseli ka përmendur edhe tradhtinë, por kjo nuk do të dalë e vërtetë

Lajme
Babai i Naim Murselit: Jemi në gjendje të rëndë emocionale, Naimi s’ka qenë në gjendje një flutur ta mbysë

Babai i Naim Murselit: Jemi në gjendje të rëndë emocionale, Naimi s’ka qenë në gjendje një flutur ta mbysë

Lajme
Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Lajme
Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Lajme
Kalo në kategori