0Shares

Policia e Kosovës njoftoi se janë arrestuar katër të dyshuar në Obiliq, punëtorë të sigurimit në një firmë pasi të njëjtit kanë vjedhur një sasi të derivateve në firmën ku punojnë.

Sipas raportit të Policisë, të njëjtit pas një mosmarrëveshje rreth ndarjes së derivateve janë rrahur mes veti.

Gjatë rrahjes, lëndime trupore ka pësuar njëri prej të përfshirëve në këtë rast, i cili është dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

Te të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një revole me gas e tipi Ekol cal.9mm dhe një revole e plastikës. Në konsultim me prokurorin të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)