Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli i ka uruar shërim të shpejtë kryeministrit Avdullah Hoti, i cili një ditë më parë ka rezultuar pozitiv në COVID-19, ndërkaq ka lutur qytetarët t’i respektojnë rekomandimet e institucioneve shëndetësore për parandalimin e përhapjes së coronavirusit.

Veseli në një postim në rrjetin social Facebook thërret për kujdes të shtuar.

Mustafa pas akuzave të Kusarit për Hotin: Ta kërcënosh kryeministrin për shkarkim pse e ka kapur virusi është kanibalizëm politik Mustafa pas akuzave të Kusarit për Hotin: Ta kërcënosh kryeministrin për shkarkim pse e ka kapur virusi është kanibalizëm politik

“Shërim të shpejtë për Kryeministrin Avdullah Hoti. Uroj që ai dhe qindra qytetarë të Kosovës ta kalojnë sa më lehtë përballjen me COVID-19. Po ashtu, i lus të gjithë qytetarët që të bëjnë kujdes për veten dhe të tjerët, t’i bartin maskat dhe ta mbajnë distancën e higjienën”. /Telegrafi/