Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma, duket të jetë tej mase e lumtur që izolimi në shtetin ku ajo jeton ka përfunduar.

Ajo me bashkëshortin e saj, reeprin Big Basta dhe djalin e tyre, Lianin, jetojnë prej vitesh në Zelandë të Re.

Zelanda e Re ishte ndër shtete e para e cila deklaroi daljen nga bllokimi si pasojë e përfundimit të pandemisë globale coronavirus në këtë vend.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Vesa e lumtur për lirinë e daljes që tani po e shijon, publikoi në rrjetin social Instagram një fotografi mjaft atraktive ku shfaqej gjatë një shëtitje të zakonshme të saj.

View this post on Instagram

So..Covid19 is over for now..let’s celebrate the freedom..🙏🏼 let’s celebrate in style #level2

A post shared by Vesa Luma (@vesaluma) on May 23, 2020 at 2:42am PDT

“Kështu COVID-19 është i mbaruar për tani, le të festojmë lirinë, le të festojmë në stil”, ka shkruar këngëtarja Luma në mbishkrimin e fotografisë.

Ndërkohë, sipas raportimeve në mediat ndërkombëtare, shumë vende në botë kanë filluar gradualisht rikthimin në gjendjen normale pas lehtësimit të masave. /Telegrafi/