0Shares

Mbrojtësi i Tottenhamit, Jan Vertonghen, e ka pranuar se ka më shumë dëshirë që të luajë si qendërmbrojtës, sesa si mbrojtës i majtë.

“Për ekipin më së miri është që unë të luajë si qendërmbrojtës. Mua më pëlqen ta largoj topin. Kur ekipet hidhen në sulm duhet të veproni shpejt dhe kjo është një prej kualiteteve të mia”.

“Menaxheri e di që unë preferoj të luaj si qendërmbrojtës, por edhe kështu bën. Ai më respekton, por më jep urdhër të luaj edhe si mbrojtës anësor, kur ka nevojë. Unë dua ta ndihmoj ekipin”, ka thënë Vertonghen./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)