LAJMI I FUNDIT:

Ushtarët ukrainas ‘përshëndesin’ trupat e Wagnerit në Bakhmut, i godasin me armët RPG

Ushtarët ukrainas ‘përshëndesin’ trupat e Wagnerit në Bakhmut, i godasin me armët RPG

Luftimet janë duke u zhvilluar në qytetin Bakhmut, ku tani Ukraina thotë se do të nisë së shpejti një kundërsulm për të zmbrapsur rusët.

Reklama

Me muaj të tërë trupat ruse kanë tentuar ta uzurpojnë të gjithë qytetin, transmeton Telegrafi.

Kievi paralajmëron kundërofensivë në Bakhmut: Do të ndodhë shumë shpejt
Lexo po ashtu Kievi paralajmëron kundërofensivë në Bakhmut: Do të ndodhë shumë shpejt

Megjithatë, rezistenca ukrainase nuk po ndalet dhe këto pamje e dëshmojnë më së miri. Kjo pasi ushtarët ukrainas me çdo kusht po luftojnë trupat e grupit mercenar Wagner.

Në këto pamje, ku luftimet duken të ashpra, ata ‘përshëndesin’ trupat e grupit mercenar me armët RPG, pasi i shkrepën në drejtim të tyre. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa

"Po villnin dhe kishin njolla të mëdha në lëkurë": Ushtarët rusë kishin shfaqur shenja helmimi nga rrezatimi në Çernobil

Evropa
Kalo në kategori