LAJMI I FUNDIT:

Ushtarët ukrainas bëjnë një sy gjumë në llogoret e Bakhmutit, derisa së shpejti mund të nisë kundërofensiva

Ushtarët ukrainas bëjnë një sy gjumë në llogoret e Bakhmutit, derisa së shpejti mund të nisë kundërofensiva

Një video e publikuar në rrjetin social Twitter, tregon se si ushtarët ukrainas bëjnë një sy gjumë në vijën e frontit në Bakhmut.

Reklama

Ushtarët ukrainas po flinin në një llogore në Bakhmut midis betejave kundër ushtrisë ruse, transmeton Telegrafi.

Ditë më parë Ukraina ka paralajmëruar se së shpejti mund të nisë një ofensivë në qytetin Bakhmut.

Luftime të ashpra ka pasur në këtë qytet, derisa Rusia u përpoq me muaj të tërë për ta uzurpuar. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Evropa
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa
Kalo në kategori