LAJMI I FUNDIT:

Disa qytetarë i nxjerrin me dhunë, në disa shtinë me armë – ushtarët rusë kështu iu përgjigjen kundërshtuesve të pushtimit të Ukrainës

Disa qytetarë i nxjerrin me dhunë, në disa shtinë me armë – ushtarët rusë kështu iu përgjigjen kundërshtuesve të pushtimit të Ukrainës

Autoritetet ruse po vazhdojnë të arrestojnë njerëzit që kundërshtojnë pushtimin e Ukrainës.

Reklama

Në rajonin Tula, oficerët rusë përdorën armë kundër një banori vendas, i cili nuk ishte i armatosur.

Ai thuhet se ka “diskredituar” forcat e armatosura ruse dhe pritet të dal para një gjyqi.

Në pamjet e publikuara në rrjetet sociale shihen disa qytetarë duke u nxjerrë me forcë nga shtëpitë e tyre gjersa ushtarët shtinë me armë drejt një apartamenti.

Sipas raportimeve të mediave, i dyshuari ka derdhur lëng të ndezshëm mbi veten dhe është përpjekur të flijohet.

Ndryshe, parlamenti rus ka miratuar kohë më parë një ligj që dënon çdo kë që kundërshton pushtimin e shtetit ukrainas. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vullnetarët rusë që luftojnë në krah të Ukrainës, kapin rob disa ushtarë të Putinit

Vullnetarët rusë që luftojnë në krah të Ukrainës, kapin rob disa ushtarë të Putinit

Evropa
Ukrainasit arrijnë dy fitore kundër rusëve në Donetsk dhe Luhansk

Ukrainasit arrijnë dy fitore kundër rusëve në Donetsk dhe Luhansk

Evropa
Kreu i Wagnerit publikon pamje të heqjes së minave - Prigozhin akuzon Kremlinin se u përpoq t'ia vras mercenarët

Kreu i Wagnerit publikon pamje të heqjes së minave - Prigozhin akuzon Kremlinin se u përpoq t'ia vras mercenarët

Evropa
Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë - shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë - shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Evropa
Rusia u kërkon banorëve në kufi me Ukrainën të evakuohen sa më shpejt

Rusia u kërkon banorëve në kufi me Ukrainën të evakuohen sa më shpejt

Evropa
Gjysmë milioni polakë dolën në rrugë, protesta më e madhe që nga rënia e komunizmit

Gjysmë milioni polakë dolën në rrugë, protesta më e madhe që nga rënia e komunizmit

Evropa
Kalo në kategori