Manchester United ka refuzuar përpjekjen e Barcelonës për të nënshkruar me kapitenin e tyre Harry Maguire si pjesë e një marrëveshjeje për Frenkie de Jong.

United po përparon në diskutimet për një marrëveshje për holandezin, me një tarifë prej 65 milionë euro që është diskutuar plus bonuse që mund ta shohin atë të rritet në rreth 72 milionë.

Siç raportohet nga The Sun, Barcelona u përpoq të nënshkruante Maguire si pjesë e marrëveshjes, por trajneri i ri i United, Erik ten Hag dëshiron të mbajë qendërmbrojtësin.

Dy formacionet se si mund të rreshtohet Unitedi me prurjet e reja - Ten Hag vështron shtatë lojtarë Dy formacionet se si mund të rreshtohet Unitedi me prurjet e reja - Ten Hag vështron shtatë lojtarë

De Jong shihet si prioriteti kryesor i Ten Hag në këtë afat të transferimeve, me dyshen që kanë punuar më parë së bashku në Ajax.

Mesfusha e United ka nevojë për një rinovim dhe mendohet se de Jong mund të ketë një ndikim të madh në drejtim të shtyrjes së ekipit për të punuar si një njësi më kohezive.

Është e qartë se United kërkon përforcime në mesfushë në çdo rast, me Nemanja Matic, Paul Pogba, Juan Mata dhe Jesse Lingard të gjithë janë larguar nga klubi. /Telegrafi/