0Shares

Menaxheri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ka deklaruar se skuadra e tij e meritoi fitoren si mysafir i Fulhamit, edhe pse goli i vetëm u shënua kah fundi i takimit.

Djajtë e Kuq e patën të vështirë ta thyenin mbrojtjen vendase deri në minutën e 79-të kur Wayne Rooney e shënoi golin e fitores.

“Patëm shumë raste dhe e merituam fitoren”.

“Ishte një ndeshje e bukur futbolli dhe ishte një rezultat i shkëlqyer. Jam shumë i kënaqur për ne”, ka deklaruar 71-vjeçari për ESPN. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)