Ukrainasit kanë publikuar një video të filmuar me dron, që është një dëshmi tjetër se në ushtrinë ruse mungon disiplina dhe hierarkia.

Në video shihen katër ushtarë rusë duke rrahur brutalisht një epror të ushtrisë ruse në Bakhmut, në lindje të rajonit ukrainas Donetsk, transmeton Telegrafi.

Bëhet fjalë për katër pjesëtarë të grupit mercenar rus Wagner, që bartin një bashkëluftëtarë të tyre të plagosur nëpër një rrugë me shtëpi të rrënuara.

Bartomeu shpjegon arsyen e dorëheqjes nga posti i presidentit të Barcelonës: Në muajt e fundit mora fyerje dhe kërcënime me familje Bartomeu shpjegon arsyen e dorëheqjes nga posti i presidentit të Barcelonës: Në muajt e fundit mora fyerje dhe kërcënime me familje

Atë e përplasin për tokë dhe më pas shihen duke e goditur vazhdimisht me lopata. Deri më tani nuk dihet asgjë për faktin e eprorit rus.

Ndërsa pamjet tregojnë se pjesëtarët e Wagnerit, që ndryshe njihet si ushtria private e presidentit rus Vladimir Putin, kryen krime edhe pjesëtarëve të tyre që nuk iu binden urdhrave. /Telegrafi/

Reklama
Reklama