LAJMI I FUNDIT:

Ukrainasit për vizitën e Putinit në qytetin port: Vrasësi i mijëra familjeve të Mariupolit rikthehet në vendin e krimit

Ukrainasit për vizitën e Putinit në qytetin port: Vrasësi i mijëra familjeve të Mariupolit rikthehet në vendin e krimit

Pas vizitës së presidentit rus Vladimir Putin në qytetin ukrainas Mariupol, vjen reagimi i parë i Kievit.

Reklama

Putin vizitoi Mariupolin që është nën kontrollin e plotë të rusëve, dhe që e shkatërruan plotësisht gjatë kësaj lufte të përgjakshme, transmeton Telegrafi.

Mihailo Podolyak, këshilltar i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky përmes një postim në Twitter ka thënë se krimineli gjithmonë kthehet në vendin e krimit, duke aluduar në presidentin rus.

Shkatërrimi i tankeve ruse me dronët kamikazë, ukrainasit publikojnë pamjet
Lexo po ashtu Shkatërrimi i tankeve ruse me dronët kamikazë, ukrainasit publikojnë pamjet

Ai shtoi se “vrasësi i mijëra familjeve të Mariupolit, është kthyer të krenohet me rrënojat e shkaktuar në qytetin e varreve”.

Kujtojmë që Putin mbrëmë qëndroi në Krimenë e aneksuar për të festuar 9-vjetorin e aneksimit, ndërsa sot ishte në qytetin tjetër të Ukrainës – Mariupol që u bë ‘simbol’ i tmerrit dhe krimeve të papara ruse që nga fillimi i luftës. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Evropa
Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Serbia
Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Evropa
Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Evropa
Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

Turqia
Kalo në kategori