Tre ukrainas janë emëruar në listën TIME100 të njerëzve më me ndikim të vitit.

Duke u shfaqur së bashku me persona si Kris Jenner, Zendaya dhe Mary J Blige, të tre personat u emëruan në kategorinë e liderëve dhe novatorëve “më me ndikim”, përcjell Telegrafi.

Ata janë:

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy;

Komandanti i Shefit të Forcave të Armatosura të Ukrainës, Valeriy Zaluzhnyy;

Kryeredaktori i Ukrainska Pravda, Sevgil Musaeva.

Por në këtë listë nuk mungon as presidenti rus Vladimir Putin, i cili u emërua gjithashtu në kategorinë e liderëve. /Telegrafi/