0Shares

Tottenhami ka arritur marrëveshje me Corinthiansin për transferimin e mesfushorit Paulinho.

Braziliani do t’u bashkohet Spursave pas përfundimit të Kupës së Konfederatave dhe do të nënshkruajë kontratë katërvjeçare me opsionin për ta vazhduar edhe një vit.

Për shërbimet e 24-vjeçarit, klubi londinez do të paguajë 17.6 milionë euro, plus 2.4 milionë të tjera shtesë, duke qenë se kontrata e tij me Corinthians ka një klauzolë prej 20 milionë eurosh. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)