0Shares

Sulmuesi i Chelseat, Fernando Torres, ka deklaruar se Kupa e Botës për Klube është një garë shumë e rëndësishme, edhe pse në Evropë nuk i kushtohet shumë vëmendje.

“Në Evropë, ndoshta nuk i kushtojmë shumës vëmendje dhe për disa njerëz ndoshta nuk ka shumë rëndësi, por për mua ka, prandaj ky nuk është pushim ose pauzë nga loja, kjo është Kupa e Botës (për klube)”.

“Është kënaqësi të jesh pjesëmarrës dhe ndoshta të jesh në gjendje të thuash se je kampion bote”.

“Superkupa e Evropës ishte po aq e rëndësishme për ne dhe e humbëm, prandaj nuk e duam të njëjtin zhgënjim”, ka thënë spanjolli. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)