0Shares

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi priti sot në një takim ish-kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Pandeli Majko, të cilin e falënderoi për kontributin që dha ai dhe i gjithë populli shqiptar gjatë luftës çlirimtare të Kosovës.

Kryeministri Thaçi e ka njoftuar ish-kryeministrin Pandeli Majko me zhvillimet e fundit, dhe poashtu shprehu besimin e tij se si komb, shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të përbashkët integruese.

Thaçi potencoi edhe përkushtimet e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe të gjitha institucioneve kosovare për përmbushjen e të gjitha standardeve demokratike për integrimin në Bashkim Evropian dhe në NATO.

Ish-kryeministri Majko ka falënderuar kryeministrin Thaçi për pritjen e përzemërt dhe miqësore dhe ka theksuar se Republika e Kosovës e ka të sigurt perspektivën integruese evropiane. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)