LAJMI I FUNDIT:

Tentoi të “shitet” si i fortë, Kadyrov pretendonte se ngrinte pesha të mëdha – u turpërua kur u mësua se për sa kilogramë bëhej fjalë

Tentoi të “shitet” si i fortë, Kadyrov pretendonte se ngrinte pesha të mëdha – u turpërua kur u mësua se për sa kilogramë bëhej fjalë

Në rrjetet sociale është shfaqur videoja e liderit çeçen Ramzan Kadyrov, i cili demonstron ‘fuqinë e tij’ në një park publik.

Reklama

Ai shtrihet në ulëse dhe ngrit pesha derisa e filmojnë vazhdimisht merr frymë thellë, duke tentuar të shtiret kinse është peshë e madhe dhe i duhet të derdhë djersë për t’i ngritur, transmeton Telegrafi.

Videoja është bërë virale, pasi është zbuluar se për çfarë peshe bëhet fjalë që ai e ngrit. Kadyrov deshi të impresionoj opinionin duke i treguar se po ngrit pesha shumë të rënda, por që në fakt nuk ishin edhe aq rënda siç dukeshin në shikim të parë.

Me dronë ukrainasit neutralizojnë dhjetëra ushtarë rusë, ua hedhin në erë edhe tanket – publikohen pamjet e aksionit
Lexo po ashtu Me dronë ukrainasit neutralizojnë dhjetëra ushtarë rusë, ua hedhin në erë edhe tanket – publikohen pamjet e aksionit

Në video shihet se çdo peshë kishte pesë kilogramë, pra në total ishin 80 kilogramë. E këtu filloi tallja në llogari të tij.

“Qfarë Rambo apo jo”, ishte një prej komenteve të shumta.

“Në qdo anë ka nga shtatë pesha prej pesë kilogramëve, që do të thotë se ka ngritur në total 70 kilogramë plus shufra afro 10 kilogramë. Pra 80 kilogramë, që nuk janë asgjë për një burrë si ai që pretendon se është i fortë”, thuhej në një koment tjetër. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Pamjet tregojnë se si shkatërrohet një tank rus i tipit T-80

Pamjet tregojnë se si shkatërrohet një tank rus i tipit T-80

Evropa
Zelensky: Tregoni Putinit që gjeneralët e mi janë në disponim të mirë

Zelensky: Tregoni Putinit që gjeneralët e mi janë në disponim të mirë

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Evropa
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Kalo në kategori