0Shares

Policia e Kosovës njoftoi se në lagjen “Ulpianë” të Prishtinë janë arrestuar tre të dyshuar, dy meshkuj dhe një femër shqiptare e Kosovës, e cila kishte shtetësi holandeze, pasi të njëjtit kishin tentuar të kryenin në grabitje në një dyqan.

Ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 14.50. Bëhet e ditur se gjatë kontrollit te të dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar një revole dhe një sprej.

Të njëjtit dyshohen dhe për një rast tjetër të grabitjes së armatosur.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)