LAJMI I FUNDIT:

Tenori shqiptar Saimir Pirgu nominohet në “Grammy Awards”! (Foto)

Tenori shqiptar Saimir Pirgu nominohet në “Grammy Awards”! (Foto)

Janë bërë të ditura nominimet për mbrëmjen e madhe të ndarjes së çmimeve “Grammy Awards 2017”, e cila do të mbahet vitin tjetër më datë 12 shkurt.

Reklama

Mes shumë emrash të nominuar në kategoritë e kësaj mbrëmje, në mesin e tyre gjendet edhe një emër shqiptar.

Shpallen nominimet për "Grammy Awards 2017", këta janë artistët më të nominuar (Foto)
Lexo po ashtu Shpallen nominimet për "Grammy Awards 2017", këta janë artistët më të nominuar (Foto)

Tenori me famë botërore Saimir Pirgu është nominuar në “Grammy Awards” në kategorinë e “Operës më të mirë”.

Në këtë mënyrë Pirgu ka vendosur rekordin si shqiptari i parë që nominohet me një çmim të tillë!

Depërtimi i zërave solistik në tregun ndërkombëtar do të thotë shumë për vendin. Kujtojmë që një famë të tillë gëzon edhe sopranoja e njohur Inva Mula. /Telegrafi/

Tenori Saimir Pirgu
Tenori Saimir Pirgu

Në trend Magazina

Më shumë
Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Ibrahimovic ka më shumë se 20 vite karrierë pas vetes, ndërsa periudha më e vështirë në jetë lidhet me djalin e tij

Ibrahimovic ka më shumë se 20 vite karrierë pas vetes, ndërsa periudha më e vështirë në jetë lidhet me djalin e tij

Magazina
Arnold Schwarzenegger kujton momentin kur i rrëfeu gruas së tij se kishte një fëmijë me shërbyesen e shtëpisë

Arnold Schwarzenegger kujton momentin kur i rrëfeu gruas së tij se kishte një fëmijë me shërbyesen e shtëpisë

Magazina
Kalo në kategori