LAJMI I FUNDIT:

Të nderuara dama, këto janë gabimet tuaja në dhomën e gjumit!

Të nderuara dama, këto janë gabimet tuaja në dhomën e gjumit!

Korrigjoni këto imtësi dhe bëjeni që ai thjesht të bëhet i varur nga ju

Reklama

Merrni me qetësi, nuk janë këto ndryshime të mëdha.

Mjafton që vetëm pak të relaksoheni.

Pasiviteti

Ndonëse dominon mendimi që ai duhet të jetë gjithmonë që patjetër të iniciojë seksin, insistoni vetëm në disa poza në të cilat do të jetë ai që do të dominojë, transmeton Telegrafi.

Pamja

Ndjenja jo e këndshme për shkak të ca kilogramëve më tepër apo të ndonjë të mete tjetër (p.sh. celuliti, gusha apo depilacioni jo i mirë), është edhe një gjë më shumë në tërë atë gjëra të cilat mund të prishin jetën tuaj seksuale.

Heshtja

Partnerja e cila di të kërkojë nga meshkujt atë që dëshiron është partnere më e dëshirueshme, sepse kjo gjë në masë të madhe lehtëson situatën dhe zvogëlon presionin.

Hidhërimi

Femrat janë të prira të marrin vendimin që meshkujt duhet të propozojnë gjëra të reja në dhomën e gjumit, sepse seksi aktual u është bërë monoton. Dhe, pastaj, fillon hidhërimi, i cili mund të shkaktojë probleme të mëdha.

Dyshimet

Meshkujt të cilët vazhdimisht detyrohen të iniciojnë seksin me partneren, kohë pas kohe do të fillojnë të mendojnë që më nuk u janë tërheqës, gjë që në masë të madhe do të zvogëlojë dëshirat dhe nevojat e tyre. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Xhinset e gjera të Jennifer Lopez duken si tuta tepër të lezetshme

Xhinset e gjera të Jennifer Lopez duken si tuta tepër të lezetshme

Moda
Gisele Bündchen flet për mendimet e vetëvrasjes në kulmin e karrierës: ‘Ndihesha e mbytur’

Gisele Bündchen flet për mendimet e vetëvrasjes në kulmin e karrierës: ‘Ndihesha e mbytur’

Psikoprofil
Gjashtë arsye ‘të fshehta’ pse barku nuk ka asnjë ndryshim edhe pas dietës apo stërvitjes

Gjashtë arsye ‘të fshehta’ pse barku nuk ka asnjë ndryshim edhe pas dietës apo stërvitjes

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Ja si duket trupi i gruas më magjepsëse në botë: Burrat nuk mund t'i heqin sytë nga ajo

Ja si duket trupi i gruas më magjepsëse në botë: Burrat nuk mund t'i heqin sytë nga ajo

Psikoprofil
Po mendon të rikthehesh me ish-in? Ja pesë pyetjet që duhet patjetër t’i bësh vetes!

Po mendon të rikthehesh me ish-in? Ja pesë pyetjet që duhet patjetër t’i bësh vetes!

Këshilla dhe arsye
Depresioni dhe shtatzënia e ndërmjetësuar

Depresioni dhe shtatzënia e ndërmjetësuar

Dua bebe
Kalo në kategori