Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlises, i ka mbijetuar sot (e enjte) një aksidenti të rëndë në qytetin Bodrum të provincës Mugla në jugperëndim të Turqisë.

Ikona e muzikës, i cili pësoi lëndime kur minibusi në të cilin ndodhej dhe një kamion u përplasën, u largua me ambulancë nga spitali ku ishte trajtuar për disa orë.

Ambulanca që e bartte 70-vjeçarin, e përcjellë nga automjetet që e shoqëronin, shkuan në restorantin ku ai pritet të ngjitet në skenë.

Siç transmeton En Son Haber, mjeku kryesor i spitalit ku ka qëndruar artisti, ka deklaruar se gjendja e përgjithshme shëndetësore e tij ishte e mirë dhe se kishte vetëm fraktura në kockat e shputës (metatarsale).

Reklama
Tatlises reagon pas aksidentit, thotë se është mirë dhe se do të performojë Tatlises reagon pas aksidentit, thotë se është mirë dhe se do të performojë

Ndërkohë, pesë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e aksidentit ku ishte përfshirë edhe legjenda e muzikës turke.

Reklama

Kujtojmë se Tatlises vite më parë ishte në prag të vdekjes kur një person kishte shtënë me armë në drejtim të tij. /Telegrafi/

Publikohen pamje nga momenti kur Ibrahim Tatlises u nxor nga makina pas aksidentit Publikohen pamje nga momenti kur Ibrahim Tatlises u nxor nga makina pas aksidentit