LAJMI I FUNDIT:

Zvicër

381 Artikuj

Zvicër, vritet nga bashkëshorti 37-vjeçarja nga Kosova

Zvicër, vritet nga bashkëshorti 37-vjeçarja nga Kosova

Kronika e Zezë
Një ditë pushimi i kushton Zvicrës mbi 350 milionë euro

Një ditë pushimi i kushton Zvicrës mbi 350 milionë euro

Botë
I riu nga Shkupi transportonte 11 emigrantë në një veturë me targa të Zvicrës, arrestohet nga policia

I riu nga Shkupi transportonte 11 emigrantë në një veturë me targa të Zvicrës, arrestohet nga policia

Maqedonia e Veriut
Shkoi për të ndihmuar në aksident trafiku – vetura e godet për vdekje shqiptarin në Zvicër

Shkoi për të ndihmuar në aksident trafiku – vetura e godet për vdekje shqiptarin në Zvicër

Kronika e Zezë
Skulptori Gëzim Muriqi: Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër

Skulptori Gëzim Muriqi: Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër

Kosovë
Zvicër, gjashtë shtetas të Kosovës dhe të Maqedonisë akuzohen për terrorizëm

Zvicër, gjashtë shtetas të Kosovës dhe të Maqedonisë akuzohen për terrorizëm

Drejtësi
Kryeministri Kurti në Strasburg takoi dhe bashkëbisedoi me mërgatën

Kryeministri Kurti në Strasburg takoi dhe bashkëbisedoi me mërgatën

Kosovë
Zyrtarizohet bashkëpunimi i Ministrisë së Ekonomisë me Shoqatën e Inxhinierëve të Zvicrës

Zyrtarizohet bashkëpunimi i Ministrisë së Ekonomisë me Shoqatën e Inxhinierëve të Zvicrës

Të Tjera
Inxhinierët shqiptarë të Zvicrës të gatshëm ta ndihmojnë zhvillimin ekonomik të Kosovës

Inxhinierët shqiptarë të Zvicrës të gatshëm ta ndihmojnë zhvillimin ekonomik të Kosovës

Ekonomi
Pasi dëbohet nga Zvicra, kosovari kthehet përmes martesës: Nga dashuria, apo?

Pasi dëbohet nga Zvicra, kosovari kthehet përmes martesës: Nga dashuria, apo?

Kosovë
Ndërtimtarët nga Kosova përfundojnë prapa grilave në Zvicër, përfituan qindra mijëra franga duke inskenuar aksidente

Ndërtimtarët nga Kosova përfundojnë prapa grilave në Zvicër, përfituan qindra mijëra franga duke inskenuar aksidente

Kosovë
Arrestohet kosovari në Zvicër, akuzohet për 60 vjedhje

Arrestohet kosovari në Zvicër, akuzohet për 60 vjedhje

Kronika e Zezë
Rrëfimi, si përfunduan 130 kg drogë të paketuara në dyert që eksportoheshin në Zvicër

Rrëfimi, si përfunduan 130 kg drogë të paketuara në dyert që eksportoheshin në Zvicër

Drejtësi
A po kthehet Zvicra në qendër të intelektualëve shqiptarë të diasporës?

A po kthehet Zvicra në qendër të intelektualëve shqiptarë të diasporës?

Kosovë
Rama nga Davosi mburret me suksesin e shqiptarëve: Nuk është vetëm kombëtarja, por edhe ushtria zvicerane

Rama nga Davosi mburret me suksesin e shqiptarëve: Nuk është vetëm kombëtarja, por edhe ushtria zvicerane

Shqipëri
Bild: Bashkë me elitën globale, Davos mbledh edhe eskorta, rritje e kërkesës për shërbime seksuale

Bild: Bashkë me elitën globale, Davos mbledh edhe eskorta, rritje e kërkesës për shërbime seksuale

Ekonomi
Gjithçka që duhet të dini për testet e gjuhëve të Zvicrës për lejet e qëndrimit

Gjithçka që duhet të dini për testet e gjuhëve të Zvicrës për lejet e qëndrimit

Kosovë
Mori me qira një Lamborghini Huracan, nën ndikim të alkoolit 32-vjeçari shkatërroi veturën sportive në Zvicër

Mori me qira një Lamborghini Huracan, nën ndikim të alkoolit 32-vjeçari shkatërroi veturën sportive në Zvicër

Auto Fun
Shqiptari nga Kosova dyshohet se ka vrarë me thikë bashkombasin e tij në Zvicër

Shqiptari nga Kosova dyshohet se ka vrarë me thikë bashkombasin e tij në Zvicër

Kronika e Zezë
“NZZ am Sonntag”: Kosova dhe Serbia takime sekrete në Zvicër

“NZZ am Sonntag”: Kosova dhe Serbia takime sekrete në Zvicër

Kosovë
Gjykohet kosovari në Zvicër: Ka fituar 1 milion franga me prostituimin e “të dashurave” të tij

Gjykohet kosovari në Zvicër: Ka fituar 1 milion franga me prostituimin e “të dashurave” të tij

Kronika e Zezë
Miratohet marrëveshja Shqipëri-Zvicër për sigurimet shoqërore, përfitojnë rreth tre mijë shqiptarë

Miratohet marrëveshja Shqipëri-Zvicër për sigurimet shoqërore, përfitojnë rreth tre mijë shqiptarë

Shqipëri
Shpallet gjykimi ndaj shqiptarit  nga Kosova që vrau gruan me ‘lugë këpucësh’

Shpallet gjykimi ndaj shqiptarit nga Kosova që vrau gruan me ‘lugë këpucësh’

Kronika e Zezë
Çifti zviceran akuzohet se keqtrajtoi dadon shqiptare, paguhej vetëm 300 franga

Çifti zviceran akuzohet se keqtrajtoi dadon shqiptare, paguhej vetëm 300 franga

Kosovë