LAJMI I FUNDIT:

Zveçan

206 Artikuj

Komandanti i KFOR-it vizitoi ushtarët në Zveçan

Komandanti i KFOR-it vizitoi ushtarët në Zveçan

Siguri
Aksident trafiku në Rudar të Zveçanit, katër të lënduar

Aksident trafiku në Rudar të Zveçanit, katër të lënduar

Kronika e Zezë
Të shtëna me armë afër pikë kontrollit të Policisë në Zveçan, gjenden nëntë gëzhoja të armës

Të shtëna me armë afër pikë kontrollit të Policisë në Zveçan, gjenden nëntë gëzhoja të armës

Siguri
Nisin hetimet për grafitet “Wagner” në veri të vendit, policia i cilëson si nxitje e urrejtjes dhe përçarjes ndëretnike

Nisin hetimet për grafitet “Wagner” në veri të vendit, policia i cilëson si nxitje e urrejtjes dhe përçarjes ndëretnike

Kosovë
Hibrid.info: Policia dhe Petkoviq japin të dhëna të pasakta rreth numrit të pjesëmarrësve në protestën e organizuar në Rudar të Zveçanit

Hibrid.info: Policia dhe Petkoviq japin të dhëna të pasakta rreth numrit të pjesëmarrësve në protestën e organizuar në Rudar të Zveçanit

Kosovë
Përfundon e qetë protesta e serbëve në Rudar – patën disa kërkesa për heqjen e barrikadave në veri

Përfundon e qetë protesta e serbëve në Rudar – patën disa kërkesa për heqjen e barrikadave në veri

Kosovë
Protesta e paralajmëruar e serbëve në veri, policia thirrje qytetarëve të kenë kujdes dhe të mos bien pre e provokimeve të mundshme

Protesta e paralajmëruar e serbëve në veri, policia thirrje qytetarëve të kenë kujdes dhe të mos bien pre e provokimeve të mundshme

Kosovë
Për të tetën ditë me radhë barrikadat në veri – deklarata e Sveçlës, Sindikatës së Policisë dhe kërkesa e Bugajskit për angazhimin e NATO-s

Për të tetën ditë me radhë barrikadat në veri – deklarata e Sveçlës, Sindikatës së Policisë dhe kërkesa e Bugajskit për angazhimin e NATO-s

Elfije Boletini
Barrikadat pengesë për konstituimin e Kuvendit Komunal në Zubin Potok? – flet ministri i MAPL-së

Barrikadat pengesë për konstituimin e Kuvendit Komunal në Zubin Potok? – flet ministri i MAPL-së

Elfije Boletini
Sulmi ndaj patrullës së EULEX-it në veri sjell reagime të ashpra nga Kosova e faktori ndërkombëtar, Serbia përpiqet të gjejë justifikime

Sulmi ndaj patrullës së EULEX-it në veri sjell reagime të ashpra nga Kosova e faktori ndërkombëtar, Serbia përpiqet të gjejë justifikime

Siguri
Arrestohet një person për sulmin në Zveçan ndaj Policisë vitin e kaluar

Arrestohet një person për sulmin në Zveçan ndaj Policisë vitin e kaluar

Siguri
Polici i plagosur në veri nuk është në rrezik për jetë

Polici i plagosur në veri nuk është në rrezik për jetë

Shëndetësi
Sulmohet me armë zjarri policia në Zveçan – lëndohet një polic

Sulmohet me armë zjarri policia në Zveçan – lëndohet një polic

Kosovë
Policia do ta rrisë prezencën në veri të Kosovës

Policia do ta rrisë prezencën në veri të Kosovës

Siguri
Më 25 dhjetor mbahen zgjedhjet e parakohshme për asambletë komunale të Zveçanit dhe Leposaviqit

Më 25 dhjetor mbahen zgjedhjet e parakohshme për asambletë komunale të Zveçanit dhe Leposaviqit

Kosovë
Osmani: KQZ-ja është e gatshme për organizimin e zgjedhjeve për Kuvendin Komunal të Zveçanit dhe atë të Leposaviqit

Osmani: KQZ-ja është e gatshme për organizimin e zgjedhjeve për Kuvendin Komunal të Zveçanit dhe atë të Leposaviqit

Kosovë
Osmani cakton 18 dhjetorin, datë të zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan

Osmani cakton 18 dhjetorin, datë të zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan

Kosovë
Caktimi i zgjedhjeve të jashtëzakonshme në komunat veriore – Osmani takon sot subjektet politike

Caktimi i zgjedhjeve të jashtëzakonshme në komunat veriore – Osmani takon sot subjektet politike

Kosovë
Dorëhiqen edhe zyrtarët komunal të zgjedhjeve në katër komunat veriore

Dorëhiqen edhe zyrtarët komunal të zgjedhjeve në katër komunat veriore

Jehona Hulaj
Konvertimi i targave në RKS – digjet edhe një veturë në Zveçan

Konvertimi i targave në RKS – digjet edhe një veturë në Zveçan

Kosovë
Japin dorëheqje kryetarët e katër komunave veriore

Japin dorëheqje kryetarët e katër komunave veriore

Kosovë
​Situatë e qetë në veri, policët vazhdojnë punën

​Situatë e qetë në veri, policët vazhdojnë punën

Kosovë
Musliu: Paramilitari i shfaqur në veri, ndonjë ish-mercenar serb që ka luftuar në Ukrainë

Musliu: Paramilitari i shfaqur në veri, ndonjë ish-mercenar serb që ka luftuar në Ukrainë

Siguri
Vdekje të dyshimta në Leposaviq e Zveçan

Vdekje të dyshimta në Leposaviq e Zveçan

Kronika e Zezë