LAJMI I FUNDIT:

Zveçan

152 Artikuj

Protesta e paralajmëruar e serbëve në veri, policia thirrje qytetarëve të kenë kujdes dhe të mos bien pre e provokimeve të mundshme

Protesta e paralajmëruar e serbëve në veri, policia thirrje qytetarëve të kenë kujdes dhe të mos bien pre e provokimeve të mundshme

Kosovë
Për të tetën ditë me radhë barrikadat në veri – deklarata e Sveçlës, Sindikatës së Policisë dhe kërkesa e Bugajskit për angazhimin e NATO-s

Për të tetën ditë me radhë barrikadat në veri – deklarata e Sveçlës, Sindikatës së Policisë dhe kërkesa e Bugajskit për angazhimin e NATO-s

Elfije Boletini
Barrikadat pengesë për konstituimin e Kuvendit Komunal në Zubin Potok? – flet ministri i MAPL-së

Barrikadat pengesë për konstituimin e Kuvendit Komunal në Zubin Potok? – flet ministri i MAPL-së

Elfije Boletini
Sulmi ndaj patrullës së EULEX-it në veri sjell reagime të ashpra nga Kosova e faktori ndërkombëtar, Serbia përpiqet të gjejë justifikime

Sulmi ndaj patrullës së EULEX-it në veri sjell reagime të ashpra nga Kosova e faktori ndërkombëtar, Serbia përpiqet të gjejë justifikime

Siguri
Arrestohet një person për sulmin në Zveçan ndaj Policisë vitin e kaluar

Arrestohet një person për sulmin në Zveçan ndaj Policisë vitin e kaluar

Siguri
Polici i plagosur në veri nuk është në rrezik për jetë

Polici i plagosur në veri nuk është në rrezik për jetë

Shëndetësi
Sulmohet me armë zjarri policia në Zveçan – lëndohet një polic

Sulmohet me armë zjarri policia në Zveçan – lëndohet një polic

Kosovë
Policia do ta rrisë prezencën në veri të Kosovës

Policia do ta rrisë prezencën në veri të Kosovës

Siguri
Më 25 dhjetor mbahen zgjedhjet e parakohshme për asambletë komunale të Zveçanit dhe Leposaviqit

Më 25 dhjetor mbahen zgjedhjet e parakohshme për asambletë komunale të Zveçanit dhe Leposaviqit

Kosovë
Osmani: KQZ-ja është e gatshme për organizimin e zgjedhjeve për Kuvendin Komunal të Zveçanit dhe atë të Leposaviqit

Osmani: KQZ-ja është e gatshme për organizimin e zgjedhjeve për Kuvendin Komunal të Zveçanit dhe atë të Leposaviqit

Kosovë
Osmani cakton 18 dhjetorin, datë të zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan

Osmani cakton 18 dhjetorin, datë të zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan

Kosovë
Caktimi i zgjedhjeve të jashtëzakonshme në komunat veriore – Osmani takon sot subjektet politike

Caktimi i zgjedhjeve të jashtëzakonshme në komunat veriore – Osmani takon sot subjektet politike

Kosovë
Dorëhiqen edhe zyrtarët komunal të zgjedhjeve në katër komunat veriore

Dorëhiqen edhe zyrtarët komunal të zgjedhjeve në katër komunat veriore

Jehona Hulaj
Konvertimi i targave në RKS – digjet edhe një veturë në Zveçan

Konvertimi i targave në RKS – digjet edhe një veturë në Zveçan

Kosovë
Japin dorëheqje kryetarët e katër komunave veriore

Japin dorëheqje kryetarët e katër komunave veriore

Kosovë
​Situatë e qetë në veri, policët vazhdojnë punën

​Situatë e qetë në veri, policët vazhdojnë punën

Kosovë
Musliu: Paramilitari i shfaqur në veri, ndonjë ish-mercenar serb që ka luftuar në Ukrainë

Musliu: Paramilitari i shfaqur në veri, ndonjë ish-mercenar serb që ka luftuar në Ukrainë

Siguri
Vdekje të dyshimta në Leposaviq e Zveçan

Vdekje të dyshimta në Leposaviq e Zveçan

Kronika e Zezë
Përfundon takimi i kryetarëve të komunave të veriut, këto janë kërkesat e tyre

Përfundon takimi i kryetarëve të komunave të veriut, këto janë kërkesat e tyre

Elfije Boletini
Për 24 orë, tetë raste të dhunës në familje

Për 24 orë, tetë raste të dhunës në familje

Kronika e Zezë
Zjarri përhapet në sipërfaqe të mëdha në veri

Zjarri përhapet në sipërfaqe të mëdha në veri

Kosovë
​Konfiskohet një sasi pijesh të kontrabanduara nga Serbia

​Konfiskohet një sasi pijesh të kontrabanduara nga Serbia

Kronika e Zezë
Një muaj paraburgim për zyrtarin policor që keqpërdori detyrën zyrtare në Mitrovicë

Një muaj paraburgim për zyrtarin policor që keqpërdori detyrën zyrtare në Mitrovicë

Drejtësi
Kërkohet paraburgim për policin që dëmtoi kamerat e laboratorit të drogës në Zveçan

Kërkohet paraburgim për policin që dëmtoi kamerat e laboratorit të drogës në Zveçan

Drejtësi