LAJMI I FUNDIT:

Zveçan

163 Artikuj

​Deklarohen kryetarët e Zveçanit dhe Zubin Potokut: Kërkojmë kthimin e normalitetit, duam të qeverisim lirshëm

​Deklarohen kryetarët e Zveçanit dhe Zubin Potokut: Kërkojmë kthimin e normalitetit, duam të qeverisim lirshëm

Kosovë
Zveçan, grupet kriminale dëmtojnë edhe veturat e mediave nga Shqipëria

Zveçan, grupet kriminale dëmtojnë edhe veturat e mediave nga Shqipëria

Kosovë
​KFOR nis bisedimet me protestuesit për t’u shpërndarë

​KFOR nis bisedimet me protestuesit për t’u shpërndarë

Kosovë
Dhunë, krisma armësh, gaz lotsjellës, e djegie të veturave, gjatë protestës në Zveçan

Dhunë, krisma armësh, gaz lotsjellës, e djegie të veturave, gjatë protestës në Zveçan

Kosovë
Fotografia e Putinit në zyrën e ish-kryetarit të Zveçanit

Fotografia e Putinit në zyrën e ish-kryetarit të Zveçanit

Kosovë
Themelohet ekipi për vlerësimin e veprimeve policore në veri

Themelohet ekipi për vlerësimin e veprimeve policore në veri

Kosovë
QUINT: Autoritetet e Kosovës të zmbrapsen menjëherë, të koordinohen ngushtë me EULEX-in dhe KFOR-in

QUINT: Autoritetet e Kosovës të zmbrapsen menjëherë, të koordinohen ngushtë me EULEX-in dhe KFOR-in

Siguri
Kryetari i Zveçanit kryen orarin e punës, largohet nga komuna nën masa të rrepta sigurie

Kryetari i Zveçanit kryen orarin e punës, largohet nga komuna nën masa të rrepta sigurie

Siguri
Sulmohet ekipi i KTV-së në Zveçan

Sulmohet ekipi i KTV-së në Zveçan

Kosovë
Digjet vetura e Policisë në Zveçan, Vela: Serbia mban përgjegjësi të plotë për përshkallëzimin

Digjet vetura e Policisë në Zveçan, Vela: Serbia mban përgjegjësi të plotë për përshkallëzimin

Kosovë
Të shtëna me armë dhe gaz lotsjellës në Zveçan

Të shtëna me armë dhe gaz lotsjellës në Zveçan

Kosovë
Betohet kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci

Betohet kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci

Kosovë
Mbërrin në objektin e shkollës “Isa Boletini” Ilir Peci, pritet betimi i tij si kryetar i Zveçanit

Mbërrin në objektin e shkollës “Isa Boletini” Ilir Peci, pritet betimi i tij si kryetar i Zveçanit

Kosovë
Të enjten betohen kryetarët e dy komunave Zveçan dhe Zubin Potok

Të enjten betohen kryetarët e dy komunave Zveçan dhe Zubin Potok

Kosovë
Rrëfen qytetari që u arrestua se largoi flamurin serb në Zveçan: Po na provokojnë, na vendosën një flamur serb e një rus

Rrëfen qytetari që u arrestua se largoi flamurin serb në Zveçan: Po na provokojnë, na vendosën një flamur serb e një rus

Siguri
Ndalohen dy persona në Zveçan, po tentonin të bllokonin objektin e komunës

Ndalohen dy persona në Zveçan, po tentonin të bllokonin objektin e komunës

Kosovë
Një ekskavator është përfshirë nga zjarri në Zveçan

Një ekskavator është përfshirë nga zjarri në Zveçan

Kronika e Zezë
KQZ shpall rezultatet preliminare për zgjedhjet në veri: LVV e PDK fitojnë nga dy komuna pa balotazh

KQZ shpall rezultatet preliminare për zgjedhjet në veri: LVV e PDK fitojnë nga dy komuna pa balotazh

Politikë
Pantoviq u shoqërua nga policia deri në qendrën e votimit

Pantoviq u shoqërua nga policia deri në qendrën e votimit

Kosovë
Përmbledhje: Procesi zgjedhor në katër komunat veriore të Kosovës

Përmbledhje: Procesi zgjedhor në katër komunat veriore të Kosovës

Kosovë
Brenda kontejnerëve për votim, pikat alternative monitorohen nga Policia e Kosovës e helikopterë

Brenda kontejnerëve për votim, pikat alternative monitorohen nga Policia e Kosovës e helikopterë

Kosovë
Zgjedhjet në veri, KQZ njofton qytetarët se si mund ta gjejnë qendrën e votimit

Zgjedhjet në veri, KQZ njofton qytetarët se si mund ta gjejnë qendrën e votimit

Kosovë
“Kërcënime, terror…”, Pantoviq: Serbët në veri detyroheshin të dilnin në barrikada

“Kërcënime, terror…”, Pantoviq: Serbët në veri detyroheshin të dilnin në barrikada

Kosovë
Muja: Zgjedhjet nuk do të mbahen në stacione të policisë

Muja: Zgjedhjet nuk do të mbahen në stacione të policisë

Kosovë