LAJMI I FUNDIT:

Zoom

50 Artikuj

Vaksinat për coronavirus mund të “zhdukin” video-bisedat, Zoom përgatit dy shërbime tjera për të konkuruar me Google dhe Microsoft

Vaksinat për coronavirus mund të “zhdukin” video-bisedat, Zoom përgatit dy shërbime tjera për të konkuruar me Google dhe Microsoft

Aplikacione
“Një takim i zjarrtë!”: Këshilltari i Londrës i vë aksidentalisht zjarrin fletores së tij, gjatë një konference përmes Zoom

“Një takim i zjarrtë!”: Këshilltari i Londrës i vë aksidentalisht zjarrin fletores së tij, gjatë një konference përmes Zoom

Dështime
“Babadimri” u flet fëmijëve me aplikacionin ‘Zoom’

“Babadimri” u flet fëmijëve me aplikacionin ‘Zoom’

Interesante
Harron të fikë kamerën gjatë takimit me kolegët në Zoom, gazetari i New Yorker bën gjeste të pahijshme – shkarkohet nga puna

Harron të fikë kamerën gjatë takimit me kolegët në Zoom, gazetari i New Yorker bën gjeste të pahijshme – shkarkohet nga puna

Dështime
Ishte në një takim përmes Zoom, reagimi i këshilltarit kur e kupton se bëhet gjysh për herë të parë

Ishte në një takim përmes Zoom, reagimi i këshilltarit kur e kupton se bëhet gjysh për herë të parë

Fun Lajme
Zoom lanson mundësinë e monetizimit me video në platformë, lanson OnZoom

Zoom lanson mundësinë e monetizimit me video në platformë, lanson OnZoom

Lajme Teknologji
Thashethemet e minutës së fundit për iPhone 12: Zoom më i mirë dhe më shumë jetëgjatësi të baterisë

Thashethemet e minutës së fundit për iPhone 12: Zoom më i mirë dhe më shumë jetëgjatësi të baterisë

Mobile
Aplikacionet më të mira të mesazheve që nuk janë në pronësi të Facebook, por që janë shumë të sigurta dhe të besueshme

Aplikacionet më të mira të mesazheve që nuk janë në pronësi të Facebook, por që janë shumë të sigurta dhe të besueshme

Aplikacione
Zoom sot ishte jashtë funksionit në disa vende në SHBA dhe Mbretërinë e Bashkuar

Zoom sot ishte jashtë funksionit në disa vende në SHBA dhe Mbretërinë e Bashkuar

Lajme Teknologji
Skandal gjatë një takimi përmes Zoom të këshillit të qytetit brazilian – njëri nga pjesëmarrësit kapet duke bërë seks

Skandal gjatë një takimi përmes Zoom të këshillit të qytetit brazilian – njëri nga pjesëmarrësit kapet duke bërë seks

Dështime
TikTok humbi titullin e aplikacionit më të shkarkuar

TikTok humbi titullin e aplikacionit më të shkarkuar

Aplikacione
Zoom përmirëson sigurinë për klientët e saj me pagesë

Zoom përmirëson sigurinë për klientët e saj me pagesë

Aplikacione
Dileri i drogës dënohet me vdekje përmes platformës Zoom në Singapor

Dileri i drogës dënohet me vdekje përmes platformës Zoom në Singapor

Nga Bota
Fëmijët gjithnjë e më shumë po shikojnë materiale pornografike në internet gjatë pandemisë

Fëmijët gjithnjë e më shumë po shikojnë materiale pornografike në internet gjatë pandemisë

Internet
Zoom, Google Meet apo Facebook Messenger Rooms: Cili është aplikacioni më i përshtatshëm për komunikim virtual

Zoom, Google Meet apo Facebook Messenger Rooms: Cili është aplikacioni më i përshtatshëm për komunikim virtual

Aplikacione
Kontrolloni mirë ftesat për Zoom, hakerët po bëjnë mashtrime të shumta për vjedhjen e të dhënave

Kontrolloni mirë ftesat për Zoom, hakerët po bëjnë mashtrime të shumta për vjedhjen e të dhënave

Këshilla Teknologjike
Google Meet prej tani mund të përdoret falas nga të gjithë

Google Meet prej tani mund të përdoret falas nga të gjithë

Aplikacione
Telegram rritet shumë, tani ka 400 milionë përdorues mujor aktiv

Telegram rritet shumë, tani ka 400 milionë përdorues mujor aktiv

Aplikacione
Facebook lanson Messenger Rooms, gati t’i kundërvihet Zoom

Facebook lanson Messenger Rooms, gati t’i kundërvihet Zoom

Lajme Teknologji
Deri në fund të vitit të kaluar Zoom i kishte dhjetë milionë përdorues, numri i përdoruesve tani i është rritur në mbi 300 milionë

Deri në fund të vitit të kaluar Zoom i kishte dhjetë milionë përdorues, numri i përdoruesve tani i është rritur në mbi 300 milionë

Internet
Të dhënat e vjedhura nga Zoom kanë nisur të shpërndahen në rrjetin e errët

Të dhënat e vjedhura nga Zoom kanë nisur të shpërndahen në rrjetin e errët

Internet
Zoom përbën rrezik për të dhënat personale, Messenger ofron një sistem të ri komunikimi edhe nëpërmjet kompjuterit

Zoom përbën rrezik për të dhënat personale, Messenger ofron një sistem të ri komunikimi edhe nëpërmjet kompjuterit

Këshilla Teknologjike
Zoom ka hapësirë në sistemin e sigurisë që mundëson vjedhjen e fjalëkalimeve në Windows

Zoom ka hapësirë në sistemin e sigurisë që mundëson vjedhjen e fjalëkalimeve në Windows

Internet
Pandemia globale bën që Zoom të shpërthejë në popullaritet

Pandemia globale bën që Zoom të shpërthejë në popullaritet

Aplikacione