LAJMI I FUNDIT:

Zgjedhjet presidenciale

144 Artikuj

Paraguaji zgjedhë presidentin e ri

Paraguaji zgjedhë presidentin e ri

Amerika Latine
Gjukanoviq votoi në Podgoricë dhe i dërgoi një mesazh Serbisë: Do të duhet të ndryshoni qëndrimin ndaj fqinjëve tuaj

Gjukanoviq votoi në Podgoricë dhe i dërgoi një mesazh Serbisë: Do të duhet të ndryshoni qëndrimin ndaj fqinjëve tuaj

Mali i Zi
Kandidati për president të Malit të Zi harroi ta marrë më vete letërnjoftimin, kthehet në shtëpi derisa gruaja e priste para qendrës së votimit

Kandidati për president të Malit të Zi harroi ta marrë më vete letërnjoftimin, kthehet në shtëpi derisa gruaja e priste para qendrës së votimit

Mali i Zi
Pse kutitë e votimit në Mal të Zi nuk janë transparente por të kaltra?

Pse kutitë e votimit në Mal të Zi nuk janë transparente por të kaltra?

Mali i Zi
Në Mal të Zi po mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale – Gjukanoviq apo Millatoviq?

Në Mal të Zi po mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale – Gjukanoviq apo Millatoviq?

Mali i Zi
BIRODI: Milo Gjukanoviq u portretizua negativisht në televizionet kombëtare të Serbisë

BIRODI: Milo Gjukanoviq u portretizua negativisht në televizionet kombëtare të Serbisë

Mali i Zi
Qytetarët e Malit të Zi votojnë në zgjedhjet presidenciale: Gjukanoviq apo është koha për dikë të ri?

Qytetarët e Malit të Zi votojnë në zgjedhjet presidenciale: Gjukanoviq apo është koha për dikë të ri?

Mali i Zi
Konfirmohet zyrtarisht: Kemal Kilicdaroglu është kandidati i përbashkët i opozitës në zgjedhjet presidenciale në Turqi

Konfirmohet zyrtarisht: Kemal Kilicdaroglu është kandidati i përbashkët i opozitës në zgjedhjet presidenciale në Turqi

Turqia
Erdogan e konfirmon se nuk shtyhet data e zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare – do të mbahen më 14 maj

Erdogan e konfirmon se nuk shtyhet data e zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare – do të mbahen më 14 maj

Turqia
Zgjedhjet presidenciale në Slloveni, askush nuk i ka 50 për qind – pritet të mbahet raundi i dytë mes Logar dhe Musar

Zgjedhjet presidenciale në Slloveni, askush nuk i ka 50 për qind – pritet të mbahet raundi i dytë mes Logar dhe Musar

Sllovenia
Në Austri po mbahen zgjedhjet presidenciale, Van der Bellen po konsiderohet favorit

Në Austri po mbahen zgjedhjet presidenciale, Van der Bellen po konsiderohet favorit

Evropa
OJQ-ja e afërt me Orbanin fitoi kontratën për shpërndarjen e fletëvotimeve në Serbi

OJQ-ja e afërt me Orbanin fitoi kontratën për shpërndarjen e fletëvotimeve në Serbi

Serbia
Sipas projeksioneve, Macron humb shumicën absolute në Parlament

Sipas projeksioneve, Macron humb shumicën absolute në Parlament

Evropa
Kandidati për president të Kilit rezulton pozitiv në testin e COVID-19, e nga zgjedhjet presidenciale kanë mbetur më pak se tri javë

Kandidati për president të Kilit rezulton pozitiv në testin e COVID-19, e nga zgjedhjet presidenciale kanë mbetur më pak se tri javë

Amerika Latine
Bolsonaro nuk i beson kompjuterit, presidenti brazilian kërcënon me mosnjohje të rezultateve nëse nuk rikthehet praktika e përdorimit të fletëvotimit

Bolsonaro nuk i beson kompjuterit, presidenti brazilian kërcënon me mosnjohje të rezultateve nëse nuk rikthehet praktika e përdorimit të fletëvotimit

Amerika Latine
​Një kokë e prerë njeriu hidhet në një qendër votimi në Meksikë

​Një kokë e prerë njeriu hidhet në një qendër votimi në Meksikë

Amerika Latine
Demokratët fitojnë njërën nga garat e balotazhit në Xhorxhia

Demokratët fitojnë njërën nga garat e balotazhit në Xhorxhia

Amerika
Pence informon Trumpin se nuk mund të bllokojë fitoren e Bidenit

Pence informon Trumpin se nuk mund të bllokojë fitoren e Bidenit

Amerika
Trump betohet të vazhdojë sfidat ligjore kundër rezultatit të zgjedhjeve

Trump betohet të vazhdojë sfidat ligjore kundër rezultatit të zgjedhjeve

Amerika
Biden për Trumpin: Shpresoj që do të marrë pjesë në inaugurimin tim, ai vendosë për këtë – por është e rëndësishme për shtetin të jetë prezent

Biden për Trumpin: Shpresoj që do të marrë pjesë në inaugurimin tim, ai vendosë për këtë – por është e rëndësishme për shtetin të jetë prezent

Amerika
Trump paralajmëron rikthimin: Shihemi pas katër viteve

Trump paralajmëron rikthimin: Shihemi pas katër viteve

Amerika
Intervista e parë e Bidenit pas zgjedhjeve: Trump ia ndryshoi imazhin shtetit, duhet ta ndryshojmë këtë

Intervista e parë e Bidenit pas zgjedhjeve: Trump ia ndryshoi imazhin shtetit, duhet ta ndryshojmë këtë

Amerika
Presidenti Trump shkarkon kreun e agjencisë për sigurinë e zgjedhjeve

Presidenti Trump shkarkon kreun e agjencisë për sigurinë e zgjedhjeve

Amerika
Trump kandidat në zgjedhjet e 2024-ës! Madje 97 për qind e republikanëve i përkrahin lëvizjet e tij

Trump kandidat në zgjedhjet e 2024-ës! Madje 97 për qind e republikanëve i përkrahin lëvizjet e tij

Amerika