LAJMI I FUNDIT:

Zgjedhjet në veri

382 Artikuj

Kurti me video në gjuhën serbe, ngre dyshimet se Jabllanoviq mori 1 milion euro dhe dy banesa për t’u tërhequr nga gara për kryetar komune

Kurti me video në gjuhën serbe, ngre dyshimet se Jabllanoviq mori 1 milion euro dhe dy banesa për t’u tërhequr nga gara për kryetar komune

Kosovë
Rashiti thotë se situata në veri nuk po shkon drejt normalizimit: Kosova të bëjë një ofertë politike

Rashiti thotë se situata në veri nuk po shkon drejt normalizimit: Kosova të bëjë një ofertë politike

Kosovë
Aktivistët serbë të Kosovës: Vuçiq s’i lejoi serbët të dalin në zgjedhje

Aktivistët serbë të Kosovës: Vuçiq s’i lejoi serbët të dalin në zgjedhje

Kosovë
Ambasadori francez: Situata në veri të Kosovës është shqetësuese dhe mund të shmangej – Macron është i angazhuar vendosmërisht

Ambasadori francez: Situata në veri të Kosovës është shqetësuese dhe mund të shmangej – Macron është i angazhuar vendosmërisht

Muhamet Hajrullahu
Shefi i OSBE-së në Kosovë pas takimit me Lajçakun: Zgjedhje gjithpërfshirëse në veri, do t’i ndihmojmë KQZ-së

Shefi i OSBE-së në Kosovë pas takimit me Lajçakun: Zgjedhje gjithpërfshirëse në veri, do t’i ndihmojmë KQZ-së

Kosovë
Analistët për situatën në veri: Presioni ndërkombëtar është për formimin e Asociacionit

Analistët për situatën në veri: Presioni ndërkombëtar është për formimin e Asociacionit

Donjeta Zeqiraj
Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

Kosovë
Kurti: Nuk mund të ketë kryetarë të rinj në veri pa zgjedhje të reja – adresa për trysni është Beogradi

Kurti: Nuk mund të ketë kryetarë të rinj në veri pa zgjedhje të reja – adresa për trysni është Beogradi

Kosovë
Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

Kurti: Me Escobarin dhe Lajçakun do të flasim për mundësinë e organizimit të zgjedhjeve të parakohshme në veri

Kosovë
Analistët: Pajtim i heshtur për zgjedhje të reja në veri

Analistët: Pajtim i heshtur për zgjedhje të reja në veri

Kosovë
Zgjedhje të reja në veri? Cakolli: Presioni do të bie mbi palën serbe, duke e bërë të pamundur çfarëdo bojkoti nga Lista serbe

Zgjedhje të reja në veri? Cakolli: Presioni do të bie mbi palën serbe, duke e bërë të pamundur çfarëdo bojkoti nga Lista serbe

Kosovë
Kurti: Nuk pranojmë që kryetarët të ushtrojnë detyrat në zyra paralele

Kurti: Nuk pranojmë që kryetarët të ushtrojnë detyrat në zyra paralele

Kosovë
“Në shërbim të të gjithë qytetarëve pa dallim”, “do të punojmë të sigurojmë jetë të qetë për të gjithë”, komunat në veri me kryetarë të rinj

“Në shërbim të të gjithë qytetarëve pa dallim”, “do të punojmë të sigurojmë jetë të qetë për të gjithë”, komunat në veri me kryetarë të rinj

Besnike Salihu
Betohet edhe kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

Betohet edhe kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi

Kosovë
Kryetari i Zubin Potokut: Kemi kompetenca të plota kushtetuese

Kryetari i Zubin Potokut: Kemi kompetenca të plota kushtetuese

Kosovë
Betohet kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci

Betohet kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci

Kosovë
Mbërrin në objektin e shkollës “Isa Boletini” Ilir Peci, pritet betimi i tij si kryetar i Zveçanit

Mbërrin në objektin e shkollës “Isa Boletini” Ilir Peci, pritet betimi i tij si kryetar i Zveçanit

Kosovë
Ceremonia e betimit, orari dhe vendi ku tre kryetarët në veri do të nisin detyrën

Ceremonia e betimit, orari dhe vendi ku tre kryetarët në veri do të nisin detyrën

Kosovë
Situata në veri, Qalaj: Vuçiqit i konvenon që ta mbajë veriun me incidente, ndoshta dhe me vdekje

Situata në veri, Qalaj: Vuçiqit i konvenon që ta mbajë veriun me incidente, ndoshta dhe me vdekje

Kosovë
Situata e sigurisë në veri, Qalaj: Që nga shtatori i vitit të kaluar është mjaft e tensionuar

Situata e sigurisë në veri, Qalaj: Që nga shtatori i vitit të kaluar është mjaft e tensionuar

Kosovë
Konfirmon Kurti, të enjten betimi i tri kryetarëve të rinj në veri

Konfirmon Kurti, të enjten betimi i tri kryetarëve të rinj në veri

Kosovë
Të enjten betohen kryetarët e dy komunave Zveçan dhe Zubin Potok

Të enjten betohen kryetarët e dy komunave Zveçan dhe Zubin Potok

Kosovë
Krasniqi i reagon PDK-së: Kur zgjidhen kryetarët, bien poshtë uniformat partiake

Krasniqi i reagon PDK-së: Kur zgjidhen kryetarët, bien poshtë uniformat partiake

Mirjeta Hajzeraj


mob5