LAJMI I FUNDIT:

Zgjedhjet në veri

382 Artikuj

Prokuroria në mbikëqyrje të procesit të votimit në veri

Prokuroria në mbikëqyrje të procesit të votimit në veri

Kosovë
Votimi për shkarkimin e tij, kryetari i Zubin Potokut thotë se nuk do të marr pjesë në votim

Votimi për shkarkimin e tij, kryetari i Zubin Potokut thotë se nuk do të marr pjesë në votim

Kosovë
Votimi për shkarkimin e kryetarëve në veri po monitorohet nga kamerat

Votimi për shkarkimin e kryetarëve në veri po monitorohet nga kamerat

Kosovë
Hapen me kohë qendrat e votimit në Zveçan, të pranishëm njësia speciale e Policisë së Kosovës

Hapen me kohë qendrat e votimit në Zveçan, të pranishëm njësia speciale e Policisë së Kosovës

Kosovë
Përfundon procesi i votimit – dështon nisma për largimin e kryetarëve në veri

Përfundon procesi i votimit – dështon nisma për largimin e kryetarëve në veri

Jehona Hulaj
Krstiq: Vuçiq dhe Lista Serbe do t’i tradhtojnë deri në fund serbët e Kosovës

Krstiq: Vuçiq dhe Lista Serbe do t’i tradhtojnë deri në fund serbët e Kosovës

Kosovë
Shkarkimi ose jo i kryetarëve në veri, kjo është lista e Qendrave të votimit në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan e Mitrovicë të Veriut

Shkarkimi ose jo i kryetarëve në veri, kjo është lista e Qendrave të votimit në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan e Mitrovicë të Veriut

Kosovë
Kurti: Me banda të dhunshme nuk mundesh me hy në zyrat e komunave në veri

Kurti: Me banda të dhunshme nuk mundesh me hy në zyrat e komunave në veri

Politikë
Kryeziu i IKD: Votimi në veri drejt dështimit

Kryeziu i IKD: Votimi në veri drejt dështimit

Kosovë
Kreu i Sekretariatit të KQZ-së thotë se 33 shkolla refuzojnë mbajtjen e votimit në veri

Kreu i Sekretariatit të KQZ-së thotë se 33 shkolla refuzojnë mbajtjen e votimit në veri

Kosovë
Bojkoti i votimit për shkarkimit të kryetarëve në veri, Uglanin: Autogol për Listën Serbe dhe bashkësinë ndërkombëtare

Bojkoti i votimit për shkarkimit të kryetarëve në veri, Uglanin: Autogol për Listën Serbe dhe bashkësinë ndërkombëtare

Kosovë
Paqartësi nëse do të përdorën shkollat e veriut për votimin e 21 prillit

Paqartësi nëse do të përdorën shkollat e veriut për votimin e 21 prillit

Kosovë
Dilemat rreth votimit për largimin e kryetarëve të komunave në veri të Kosovës

Dilemat rreth votimit për largimin e kryetarëve të komunave në veri të Kosovës

Kosovë
​KQZ akrediton grupin e dytë prej 112 vëzhguesve për zgjedhjet në veri

​KQZ akrediton grupin e dytë prej 112 vëzhguesve për zgjedhjet në veri

Kosovë
“Turp të keni”, degjeneron Vuçiq ndaj vendeve të QUINT-it që i kërkuan Listës Serbe të mos bojkotojë votimin e 21 prillit në veri

“Turp të keni”, degjeneron Vuçiq ndaj vendeve të QUINT-it që i kërkuan Listës Serbe të mos bojkotojë votimin e 21 prillit në veri

Kosovë
Votimi për shkarkimin e kryetarëve në veri, Berisha: Qeveria të mos shantazhohet nga Lista Serbe

Votimi për shkarkimin e kryetarëve në veri, Berisha: Qeveria të mos shantazhohet nga Lista Serbe

Kosovë
KQZ: Kamerat në qendrat e votimit për të gjitha proceset zgjedhore, jo vetëm për 21 prill

KQZ: Kamerat në qendrat e votimit për të gjitha proceset zgjedhore, jo vetëm për 21 prill

Kosovë
Paralajmërimi i Listës serbe për bojkot të votimit më 21 prill – reagimi i QUINT-it, OSBE-së dhe liderëve vendorë

Paralajmërimi i Listës serbe për bojkot të votimit më 21 prill – reagimi i QUINT-it, OSBE-së dhe liderëve vendorë

Kosovë
QUINT-i thirrje Listës Serbe të rishqyrtojnë qëndrimet për zgjedhjet e 21 prillit në katër komunat në veri të Kosovës

QUINT-i thirrje Listës Serbe të rishqyrtojnë qëndrimet për zgjedhjet e 21 prillit në katër komunat në veri të Kosovës

Kosovë
Shtuni: Po krijohet një atmosferë paniku dhe frike në veri para votimeve të 21 prillit

Shtuni: Po krijohet një atmosferë paniku dhe frike në veri para votimeve të 21 prillit

Kosovë
Rohde: Lista Serbe t’i llogarisë pasojat e bojkotit të votimit për shkarkimin e kryetarëve në veri

Rohde: Lista Serbe t’i llogarisë pasojat e bojkotit të votimit për shkarkimin e kryetarëve në veri

Kosovë
OSBE i quan zhgënjyese deklaratat e Listës Serbe, fton serbët e veriut të votojnë më 21 prill

OSBE i quan zhgënjyese deklaratat e Listës Serbe, fton serbët e veriut të votojnë më 21 prill

Kosovë
Bojkotimi i Listës Serbe, Osmani: Kjo po ndodh me urdhër të Vuçiqit

Bojkotimi i Listës Serbe, Osmani: Kjo po ndodh me urdhër të Vuçiqit

Kosovë
Ymeri: Pa zgjedhje në veri nuk mund të themelohet Asociacioni

Ymeri: Pa zgjedhje në veri nuk mund të themelohet Asociacioni

Kosovë


mob5