LAJMI I FUNDIT:

Zgjedhjet në SHBA

141 Artikuj

Media shtetërore kineze nxjerr në TikTok video përçarëse rreth politikanëve amerikanë

Media shtetërore kineze nxjerr në TikTok video përçarëse rreth politikanëve amerikanë

Lajme Teknologji
‘Siç u parashikua në vitin 2015’ – fansat besojnë se “The Simpsons” parashikuan rikandidimin e Trump

‘Siç u parashikua në vitin 2015’ – fansat besojnë se “The Simpsons” parashikuan rikandidimin e Trump

TV / Film
Connecticut: 30 vjeçari shqiptar zgjidhet në Asamblenë e Shtetit

Connecticut: 30 vjeçari shqiptar zgjidhet në Asamblenë e Shtetit

Shqipëri
LIVE: Zgjedhjet në SHBA, Republikanët fitojnë më shumë vende në Dhomën e Përfaqësuesve

LIVE: Zgjedhjet në SHBA, Republikanët fitojnë më shumë vende në Dhomën e Përfaqësuesve

Amerika
Gjërat me të cilat “karakterizohen” zgjedhjet e mesmandatit në SHBA

Gjërat me të cilat “karakterizohen” zgjedhjet e mesmandatit në SHBA

Amerika
Një valë e re dezinformimi pritet në prag të zgjedhjeve në SHBA

Një valë e re dezinformimi pritet në prag të zgjedhjeve në SHBA

Amerika
Aleati i Putinit, Yevgeny Prigozhin, pranon ndërhyrjen në zgjedhjet amerikane

Aleati i Putinit, Yevgeny Prigozhin, pranon ndërhyrjen në zgjedhjet amerikane

Nga Bota
Studiuesit thonë se Facebook dhe TikTok po miratojnë reklama me dezinformata ‘flagrante’ rreth votimit në zgjedhjet e Kongresit në SHBA

Studiuesit thonë se Facebook dhe TikTok po miratojnë reklama me dezinformata ‘flagrante’ rreth votimit në zgjedhjet e Kongresit në SHBA

Lajme Teknologji
Kamberi: Më mirë më pak deputetë shqiptarë në Serbi por që ushtrojnë politika të mira, se të kemi pesë të tillë të orientuar gabimisht

Kamberi: Më mirë më pak deputetë shqiptarë në Serbi por që ushtrojnë politika të mira, se të kemi pesë të tillë të orientuar gabimisht

Lugina
Teoricieni i komploteve Mike Lindell pretendon se një person 850-vjeçar ka votuar në zgjedhjet e vitit 2020 në SHBA

Teoricieni i komploteve Mike Lindell pretendon se një person 850-vjeçar ka votuar në zgjedhjet e vitit 2020 në SHBA

Interesante
VOA: Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

VOA: Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden

Amerika
Zgjedhjet në SHBA: Kush është duke udhëhequr në shtetet ku po vazhdon numërimi i votave?

Zgjedhjet në SHBA: Kush është duke udhëhequr në shtetet ku po vazhdon numërimi i votave?

Amerika
Bleona vazhdon mbështetjen e pakursyer ndaj Trumpit, u kërkon fansave të nënshkruajnë peticionin për rinumërimin e votave në ShBA

Bleona vazhdon mbështetjen e pakursyer ndaj Trumpit, u kërkon fansave të nënshkruajnë peticionin për rinumërimin e votave në ShBA

Yjet
Afro 60 mijë amerikanë kanë votuar deri më tash për Kanye Westin si president të ShBA-së

Afro 60 mijë amerikanë kanë votuar deri më tash për Kanye Westin si president të ShBA-së

Yjet
Meghan Markle u bë anëtarja e parë e Familjes Mbretërore që votoi në zgjedhjet amerikane

Meghan Markle u bë anëtarja e parë e Familjes Mbretërore që votoi në zgjedhjet amerikane

Yjet
Përmes një fotografie atraktive nga palestra, Jennifer Lopez thotë se votoi Joe Biden ndërsa inkurajoi fansat të kryejnë obligimin qytetar

Përmes një fotografie atraktive nga palestra, Jennifer Lopez thotë se votoi Joe Biden ndërsa inkurajoi fansat të kryejnë obligimin qytetar

Yjet
Aktorja Yllka Gashi kryen obligimin qytetar në ShBA, thotë se me bashkëshortin votuan Joe Biden për president

Aktorja Yllka Gashi kryen obligimin qytetar në ShBA, thotë se me bashkëshortin votuan Joe Biden për president

Yjet
‘Dhe fituesi është?’ – Rreziku i kontestimit të votave vë në dilemë aleatët e SHBA-së

‘Dhe fituesi është?’ – Rreziku i kontestimit të votave vë në dilemë aleatët e SHBA-së

Amerika
Në ditën e zgjedhjeve, Bleona qëndron në hotelin e Trumpit teksa mbështet kandidatin republikan

Në ditën e zgjedhjeve, Bleona qëndron në hotelin e Trumpit teksa mbështet kandidatin republikan

Yjet
Zgjedhjet amerikane këtë vit, të pashembullta në disa aspekte

Zgjedhjet amerikane këtë vit, të pashembullta në disa aspekte

Amerika
DioGuardi: Pavarësisht fituesit, s`ndryshon politika amerikane ndaj Kosovës

DioGuardi: Pavarësisht fituesit, s`ndryshon politika amerikane ndaj Kosovës

Kosovë
Ish-kongresisti republikan: Nëse Biden zgjidhet president, Kosova do ta ketë dikë në SHBA që ua njeh historinë

Ish-kongresisti republikan: Nëse Biden zgjidhet president, Kosova do ta ketë dikë në SHBA që ua njeh historinë

Kosovë
Biden gjatë fushatës përmend Kosovën, tregon se një rrugë mban emrin e djalit të tij

Biden gjatë fushatës përmend Kosovën, tregon se një rrugë mban emrin e djalit të tij

Kosovë
Grenell, thirrje për komunitetin shqiptar në Amerikë: Ta rizgjedhim Trumpin president

Grenell, thirrje për komunitetin shqiptar në Amerikë: Ta rizgjedhim Trumpin president

Kosovë