LAJMI I FUNDIT:

Zgjedhjet lokale

2028 Artikuj

Nis zyrtarisht fushata zgjedhore në Shqipëri, votohet për 61 bashki, përballjet kryesore midis PS-së dhe koalicionit Meta-Berisha

Nis zyrtarisht fushata zgjedhore në Shqipëri, votohet për 61 bashki, përballjet kryesore midis PS-së dhe koalicionit Meta-Berisha

Shqipëri
Vela reagon pas deklaratave të Vuçiqit: Kërkon të bllokojë zgjedhjet e 23 prillit

Vela reagon pas deklaratave të Vuçiqit: Kërkon të bllokojë zgjedhjet e 23 prillit

Kosovë
Zgjedhjet në veri, Jabllanoviq: Lista Serbe do të bëjë gjithçka për të frikësuar serbët – të rinis bashkëpunimi me institucionet qendrore në Prishtinë

Zgjedhjet në veri, Jabllanoviq: Lista Serbe do të bëjë gjithçka për të frikësuar serbët – të rinis bashkëpunimi me institucionet qendrore në Prishtinë

Elfije Boletini
PD ankimon regjistrimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” në zgjedhjet vendore në Shqipëri

PD ankimon regjistrimin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” në zgjedhjet vendore në Shqipëri

Shqipëri
KQZ: Afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike deri më 22 mars 2023

KQZ: Afati për aplikim për certifikim të subjekteve politike deri më 22 mars 2023

Kosovë
PD drejt regjistrimit në zgjedhje, Alibeaj: Ftojmë të gjithë kandidatët demokratë të bashkohemi

PD drejt regjistrimit në zgjedhje, Alibeaj: Ftojmë të gjithë kandidatët demokratë të bashkohemi

Shqipëri
KQZ regjistron PS dhe PL për zgjedhjet vendore në Shqipëri, dy kërkesa për PD-në në shqyrtim

KQZ regjistron PS dhe PL për zgjedhjet vendore në Shqipëri, dy kërkesa për PD-në në shqyrtim

Shqipëri
Zgjedhjet vendore në Shqipëri, Rama: Jo e vështirë të fitosh me kundërshtar të padenjë

Zgjedhjet vendore në Shqipëri, Rama: Jo e vështirë të fitosh me kundërshtar të padenjë

Shqipëri
Berisha bashkohet me partinë e minoritetit grek për zgjedhjet vendore në Shqipëri

Berisha bashkohet me partinë e minoritetit grek për zgjedhjet vendore në Shqipëri

Shqipëri
Policia do ta rrisë prezencën në veri të Kosovës

Policia do ta rrisë prezencën në veri të Kosovës

Siguri
Partia Demokratike sot zgjedh kandidatët e bashkive për zgjedhjet lokale

Partia Demokratike sot zgjedh kandidatët e bashkive për zgjedhjet lokale

Shqipëri
Presidentja Osmani propozon 18 dhjetorin si datë për mbajtjen e zgjedhjeve në komunat e veriut

Presidentja Osmani propozon 18 dhjetorin si datë për mbajtjen e zgjedhjeve në komunat e veriut

Politikë
Meta: 14 maji, dita e dërrmimit të regjimit monist në Shqipëri

Meta: 14 maji, dita e dërrmimit të regjimit monist në Shqipëri

Shqipëri
Zgjedhje lokale në Ulqin, partitë shqiptare garojnë në tri lista

Zgjedhje lokale në Ulqin, partitë shqiptare garojnë në tri lista

Ballkan
Raporti i D4D: LVV pati më së shumti shkelje të deklaratës së mirësjelljes në media sociale gjatë zgjedhjeve lokale 2021

Raporti i D4D: LVV pati më së shumti shkelje të deklaratës së mirësjelljes në media sociale gjatë zgjedhjeve lokale 2021

Kosovë
Sot përfundon votimi nga diaspora për Komunën e Dragashit

Sot përfundon votimi nga diaspora për Komunën e Dragashit

Politikë
Adriana Matoshi: Është momenti të tregojmë veten, votoni për ardhmërinë e familjeve tuaja

Adriana Matoshi: Është momenti të tregojmë veten, votoni për ardhmërinë e familjeve tuaja

Yjet
Naim Abazi dhe Mihrije Braha kryejnë obligimin qytetar: Ne votuam, votoni edhe ju

Naim Abazi dhe Mihrije Braha kryejnë obligimin qytetar: Ne votuam, votoni edhe ju

Yjet
Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet vendore të 2019-ës

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet vendore të 2019-ës

Shqipëri
Përfundon numërimi i votave me kusht në Pejë, Muhaxheri dhe LDK më të votuar

Përfundon numërimi i votave me kusht në Pejë, Muhaxheri dhe LDK më të votuar

Politikë
Supremja refuzon ankesën e Bekim Jasharit kundër PZAP-it

Supremja refuzon ankesën e Bekim Jasharit kundër PZAP-it

Kosovë
Supremja anulon vendimin e PZAP-it, nuk ka rivotim në Han të Elezit

Supremja anulon vendimin e PZAP-it, nuk ka rivotim në Han të Elezit

Kosovë
Sot në QNR nis procesi i numërimit të votave me kusht

Sot në QNR nis procesi i numërimit të votave me kusht

Kosovë
Suhareka më së shumti votues nga diaspora – pak interesim nga mërgata për të votuar në komunat e mëdha

Suhareka më së shumti votues nga diaspora – pak interesim nga mërgata për të votuar në komunat e mëdha

Politikë