LAJMI I FUNDIT:

Ylli Hoxha

98 Artikuj

Rezultatet e dobëta në PISA, Hoxha i zhgënjyer nga Kurti: Gjithmonë e kemi parë me libra sa ishte nxënës

Rezultatet e dobëta në PISA, Hoxha i zhgënjyer nga Kurti: Gjithmonë e kemi parë me libra sa ishte nxënës

Arsim
Analistët thonë se Kurti u largua nga ideja e bashkimit kombëtar pasi erdhi në pushtet

Analistët thonë se Kurti u largua nga ideja e bashkimit kombëtar pasi erdhi në pushtet

Kosovë
Hoxha: Draft-statuti i Asociacionit do t’i kushtojë shumë Kosovës, Kurti ka vetëm dy zgjidhje

Hoxha: Draft-statuti i Asociacionit do t’i kushtojë shumë Kosovës, Kurti ka vetëm dy zgjidhje

Kosovë
Hoxha: Asociacioni është autonomi territoriale për serbët

Hoxha: Asociacioni është autonomi territoriale për serbët

Kosovë
Hoxha: Protesta e NJSI-së është alarm i sigurisë, Qeveria të ketë më shumë ndjeshmëri

Hoxha: Protesta e NJSI-së është alarm i sigurisë, Qeveria të ketë më shumë ndjeshmëri

Kosovë
Deklaratat e Kurtit dhe Sveçlës për pagat e Njësisë elitare të Policisë ngjallin reagime të ashpra nga opozita e analistët

Deklaratat e Kurtit dhe Sveçlës për pagat e Njësisë elitare të Policisë ngjallin reagime të ashpra nga opozita e analistët

Kosovë
Hoxha: Shqiprim Arifi ka pasur qasje arrogante ndaj çështjes shqiptare

Hoxha: Shqiprim Arifi ka pasur qasje arrogante ndaj çështjes shqiptare

Lugina
Hoxha për Asociacionin: Krerët e shtetit para se të tregojnë se çfarë mendojnë për produktin, të tregojnë se cili është produkti

Hoxha për Asociacionin: Krerët e shtetit para se të tregojnë se çfarë mendojnë për produktin, të tregojnë se cili është produkti

Kosovë
Hoxha kritikon LVV-në: Duhet të shkojmë në zgjedhje, s’po munden të funksionojnë

Hoxha kritikon LVV-në: Duhet të shkojmë në zgjedhje, s’po munden të funksionojnë

Politikë
Hoxha për ngjarjet në veri: Ishte një autogol i jashtëzakonshëm i Serbisë

Hoxha për ngjarjet në veri: Ishte një autogol i jashtëzakonshëm i Serbisë

Kosovë
Ylli Hoxha: Suksesi i proklamuar në Ohër, doli të jetë një dështim i madh

Ylli Hoxha: Suksesi i proklamuar në Ohër, doli të jetë një dështim i madh

Kosovë
Analisti Ylli Hoxhaj: Nëse do të shkonim në zgjedhje, rezultati do të ishte në favor të LVV-së

Analisti Ylli Hoxhaj: Nëse do të shkonim në zgjedhje, rezultati do të ishte në favor të LVV-së

Politikë
Hoxha: Me këtë momentum, vështirë të rrëzohet Qeveria Kurti

Hoxha: Me këtë momentum, vështirë të rrëzohet Qeveria Kurti

Politikë
Hoxha: Prokuroria të tregojë motivin e aferës së grurit, keqpërdorimet duhet të ndëshkohen

Hoxha: Prokuroria të tregojë motivin e aferës së grurit, keqpërdorimet duhet të ndëshkohen

Kosovë
Hoxha: Kurti dëshiron të rrëzohet nga opozita, që pastaj t’i “shkelë” në zgjedhje

Hoxha: Kurti dëshiron të rrëzohet nga opozita, që pastaj t’i “shkelë” në zgjedhje

Politikë
Hoxha: Kjo që bëri Edi Rama është sanksion

Hoxha: Kjo që bëri Edi Rama është sanksion

Kosovë
Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Politikë
Hoxha: Kryetarët e komunave të veriut duhet të japin dorëheqje

Hoxha: Kryetarët e komunave të veriut duhet të japin dorëheqje

Politikë
Ylli Hoxha kërkon dorëheqjen e ministres Haxhiu

Ylli Hoxha kërkon dorëheqjen e ministres Haxhiu

Drejtësi
Hoxha: Jemi para fazës së shkatërrimit të marrëveshjes dhe jo para fazës së avancimit të saj

Hoxha: Jemi para fazës së shkatërrimit të marrëveshjes dhe jo para fazës së avancimit të saj

Kosovë
Hoxha: Intervenimi i Serbisë në veri te komuniteti serb është shumë më i madh se që është menduar

Hoxha: Intervenimi i Serbisë në veri te komuniteti serb është shumë më i madh se që është menduar

Kosovë
Hoxha tregon dy argumente mbi të cilat u krijua Gjykata Speciale

Hoxha tregon dy argumente mbi të cilat u krijua Gjykata Speciale

Kosovë
Vlerësohet pozitivisht paraqitja e ekipit mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së në ditën e dytë të gjykimit në Hagë

Vlerësohet pozitivisht paraqitja e ekipit mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së në ditën e dytë të gjykimit në Hagë

Drejtësi
Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë – edhe Kurti është drejt asaj rruge

Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë – edhe Kurti është drejt asaj rruge

Kosovë