LAJMI I FUNDIT:

Yazidi

12 Artikuj

Angelina Jolie nuk i mban lotët teksa viziton komunitetin Yazidi në qytetin e Irakut të shkatërruar nga ISIS

Angelina Jolie nuk i mban lotët teksa viziton komunitetin Yazidi në qytetin e Irakut të shkatërruar nga ISIS

Yjet
E la vajzën yazide të lidhur, të vdesë nga vapa në diell – xhihadisti dënohet me burgim të përjetshëm për gjenocid

E la vajzën yazide të lidhur, të vdesë nga vapa në diell – xhihadisti dënohet me burgim të përjetshëm për gjenocid

Nga Bota
Nga gëzimi që kanë shpëtuar nga kthetrat e ISIS-it, vajzat e komunitet Yazidi djegin burkat që i kishin detyruar t’i bartin (Video)

Nga gëzimi që kanë shpëtuar nga kthetrat e ISIS-it, vajzat e komunitet Yazidi djegin burkat që i kishin detyruar t’i bartin (Video)

Nga Bota
Rrëfimi i vajzës Yazidi që takoi dhunuesin e saj të ISIS në rrugët e Gjermanisë (Video)

Rrëfimi i vajzës Yazidi që takoi dhunuesin e saj të ISIS në rrugët e Gjermanisë (Video)

Nga Bota
Një grua që u shit si skllave seksuale ballafaqohet me një xhihadist të ISIS-it: Ai rrëfen çfarë kishte bërë, ajo çfarë kishte vuajtur! (Foto)

Një grua që u shit si skllave seksuale ballafaqohet me një xhihadist të ISIS-it: Ai rrëfen çfarë kishte bërë, ajo çfarë kishte vuajtur! (Foto)

Nga Bota
Militantët e ISIS-it e kishin shfrytëzuar si skllave seksi për tri vite, tani është rikthyer që t’iu hakmerret – qëllimi i saj është kapja e tre personave (Video)

Militantët e ISIS-it e kishin shfrytëzuar si skllave seksi për tri vite, tani është rikthyer që t’iu hakmerret – qëllimi i saj është kapja e tre personave (Video)

Nga Bota
Rrëfimi shokues i gruas të cilën ISIS e shfrytëzoi si skllave seksi dhe ia servuan në pjatë të birin njëvjeçar që ia kishin zier si “gjellë” (Video)

Rrëfimi shokues i gruas të cilën ISIS e shfrytëzoi si skllave seksi dhe ia servuan në pjatë të birin njëvjeçar që ia kishin zier si “gjellë” (Video)

Nga Bota
Dhjetëra jazidi të skllavëruar nga ISIS-i tani janë të lirë

Dhjetëra jazidi të skllavëruar nga ISIS-i tani janë të lirë

Nga Bota
Historia e fëmijës që u ribashkua me familjen: U shit nga ISIS-i dhe u ble nga myslimanët (Foto)

Historia e fëmijës që u ribashkua me familjen: U shit nga ISIS-i dhe u ble nga myslimanët (Foto)

Nga Bota
Të mbijetuarat nga skllavërimi i ISIS-it fitojnë çmimin Sakharov

Të mbijetuarat nga skllavërimi i ISIS-it fitojnë çmimin Sakharov

Nga Bota
Vajza Yazidi i vë vetes flakën që të shmang dhunimin nga ushtarët e ISIS-it

Vajza Yazidi i vë vetes flakën që të shmang dhunimin nga ushtarët e ISIS-it

Nga Bota
ISIS: 1.400 fëmijë të rrëmbyer jazidi janë stërvitur për kamikazë

ISIS: 1.400 fëmijë të rrëmbyer jazidi janë stërvitur për kamikazë

Nga Bota