LAJMI I FUNDIT:
Yaya Toure

Yaya Toure

137 Artikuj

Info

Yaya Toure është lojtar nga Bregu i Fildishtë i lindur më 13 maj të vitit 1983.

Emra të mëdhenj të futbollit në fund të sezonit mbeten pa kontrata

Emra të mëdhenj të futbollit në fund të sezonit mbeten pa kontrata

Ndërkombëtare
Santosi mendon transferimin e katër superyjeve botërore

Santosi mendon transferimin e katër superyjeve botërore

Ndërkombëtare
Gjysma e futbollistëve të Cityt prej qershorit do të mund të largohen falas

Gjysma e futbollistëve të Cityt prej qershorit do të mund të largohen falas

Premier League
Guardiola e turpëron përsëri Yaya Touren (Video)

Guardiola e turpëron përsëri Yaya Touren (Video)

Premier League
Toure në gjykatë, pas vozitjes në gjendje të dehur

Toure në gjykatë, pas vozitjes në gjendje të dehur

Po Flitet
Nga Yaya Toure te David Beckham: Nëntë yjet që u kthyen nga humnera për të shkëlqyer

Nga Yaya Toure te David Beckham: Nëntë yjet që u kthyen nga humnera për të shkëlqyer

Ndërkombëtare
I siguroi fitoren Cityt, Toure ka disa fjalë për Guardiolën

I siguroi fitoren Cityt, Toure ka disa fjalë për Guardiolën

Premier League
Me rikthimin e Yaya Toure, rikthehen edhe fitore te Man City (Video)

Me rikthimin e Yaya Toure, rikthehen edhe fitore te Man City (Video)

Serie A
Guardiola e fali dhe e futi në formacionin bazë, Toure ia kthen me një super gol (Video)

Guardiola e fali dhe e futi në formacionin bazë, Toure ia kthen me një super gol (Video)

Premier League
Këta janë 15 yjet që mbesin pa kontratë në qershor (Foto)

Këta janë 15 yjet që mbesin pa kontratë në qershor (Foto)

Ndërkombëtare
Guardiola largon tetë pleqtë e Cityt

Guardiola largon tetë pleqtë e Cityt

Premier League
Toure i kërkoi falje, por agjenti i qëndron fjalëve: Nuk i kërkoj falje Guardiolës

Toure i kërkoi falje, por agjenti i qëndron fjalëve: Nuk i kërkoj falje Guardiolës

Premier League
Guardiola merr vendim pozitiv: Pranon kërkim-faljen e Toures

Guardiola merr vendim pozitiv: Pranon kërkim-faljen e Toures

Premier League
Yaya Toure dorëzohet, i kërkon falje klubit dhe Guardiolës (Foto)

Yaya Toure dorëzohet, i kërkon falje klubit dhe Guardiolës (Foto)

Premier League
Këta janë 11 futbollistët më të paguar në botë (Foto)

Këta janë 11 futbollistët më të paguar në botë (Foto)

Ndërkombëtare
Guardiola po e poshtëron Touren

Guardiola po e poshtëron Touren

Premier League
Agjenti Yayas: Guardiola mendon se është zoti

Agjenti Yayas: Guardiola mendon se është zoti

Premier League
Toure fiton 11 milionë euro nëse nuk largohet

Toure fiton 11 milionë euro nëse nuk largohet

Premier League
Guardiola i tha të kërkonte falje, vjen kundër-reagimi i agjentit të Toure

Guardiola i tha të kërkonte falje, vjen kundër-reagimi i agjentit të Toure

Premier League
Toure s’do të luajë për Cityn nëse agjenti i tij nuk kërkon falje! (Foto)

Toure s’do të luajë për Cityn nëse agjenti i tij nuk kërkon falje! (Foto)

Premier League
Yaya Toure pensionohet prej kombëtares

Yaya Toure pensionohet prej kombëtares

Përfaqësueset
“Toure po aq vendimtar sa Ibra, Messi apo Ronaldo”

“Toure po aq vendimtar sa Ibra, Messi apo Ronaldo”

Premier League
Janë 60 yje që do të mbesin pa kontrata në vitin e ardhshëm, mësoni emrat e tyre

Janë 60 yje që do të mbesin pa kontrata në vitin e ardhshëm, mësoni emrat e tyre

Ndërkombëtare
Superformacioni me lojtarët që nuk i pëlqyen Guardiolas dhe i largoi (Foto)

Superformacioni me lojtarët që nuk i pëlqyen Guardiolas dhe i largoi (Foto)

Ndërkombëtare