LAJMI I FUNDIT:
Yaya Toure

Yaya Toure

136 Artikuj

Info

Yaya Toure është lojtar nga Bregu i Fildishtë i lindur më 13 maj të vitit 1983.

Arsene Wenger i kishte ndjekur këta 11 lojtarë ndër vite: Do të ishte një nga skuadrat më të mira në historinë e futbollit

Arsene Wenger i kishte ndjekur këta 11 lojtarë ndër vite: Do të ishte një nga skuadrat më të mira në historinë e futbollit

Premier League
Zyrtare: Yaya Toure transferohet në Kinë

Zyrtare: Yaya Toure transferohet në Kinë

Ligat tjera
Lampard zgjidhet mesfushori më i mirë në histori të Ligës Premier, lë pas legjenda si Gerrard dhe Scholes

Lampard zgjidhet mesfushori më i mirë në histori të Ligës Premier, lë pas legjenda si Gerrard dhe Scholes

Premier League
Toure përgënjeshtron lajmet për pensionimin e tij nga futbolli

Toure përgënjeshtron lajmet për pensionimin e tij nga futbolli

Ndërkombëtare
Yaya Toure vendos të pensionohet

Yaya Toure vendos të pensionohet

Ndërkombëtare
Amerika dhe Azia destinacionet për të ardhmen e Yaya Toure

Amerika dhe Azia destinacionet për të ardhmen e Yaya Toure

Ndërkombëtare
Yaya Toure krijon formacionin më të mirë të tij: Marquez shumë herë më i mirë në mbrojtje se Pique

Yaya Toure krijon formacionin më të mirë të tij: Marquez shumë herë më i mirë në mbrojtje se Pique

La Liga
Deklaratat interesante dhe thumbuese, konfliktet dhe momentet që do të kujtohen nga viti 2018

Deklaratat interesante dhe thumbuese, konfliktet dhe momentet që do të kujtohen nga viti 2018

Shkumbin Pireva
Toure ndërpret kontratën me Olympiacosin, drejt rikthimit në kampionatin anglez

Toure ndërpret kontratën me Olympiacosin, drejt rikthimit në kampionatin anglez

Premier League
Formacioni i pabesueshëm me lojtarët e shitur nga Manchester City

Formacioni i pabesueshëm me lojtarët e shitur nga Manchester City

Premier League
Yaya Toure i kalon testet mjekësore në Londër, skuadra e re mbetet mister

Yaya Toure i kalon testet mjekësore në Londër, skuadra e re mbetet mister

Premier League
Toure i gatshëm të luajë për Unitedin për vetëm një funte në javë

Toure i gatshëm të luajë për Unitedin për vetëm një funte në javë

Premier League
Toure me akuza të rënda: Guardiola nuk i duronte afrikanët, ai ishte mizor ndaj meje

Toure me akuza të rënda: Guardiola nuk i duronte afrikanët, ai ishte mizor ndaj meje

Premier League
Toure nuk e përjashton mundësinë e angazhimit te United

Toure nuk e përjashton mundësinë e angazhimit te United

Premier League
Gjashtë lojtarët që nuk i merituan milionat që i fitojnë nga klubet e tyre këtë sezon

Gjashtë lojtarët që nuk i merituan milionat që i fitojnë nga klubet e tyre këtë sezon

Ndërkombëtare
Salah bëhet lojtari afrikan me më së shumti gola sezonal në Ligën Premier

Salah bëhet lojtari afrikan me më së shumti gola sezonal në Ligën Premier

Premier League
Top 30 lojtarët që në qershor do të jenë falas – Nga portierët si Kepa e Casillas, mbrojtësit De Vrij e Chiellini, te sulmuesit Balotelli e Ibrahimovic (Foto)

Top 30 lojtarët që në qershor do të jenë falas – Nga portierët si Kepa e Casillas, mbrojtësit De Vrij e Chiellini, te sulmuesit Balotelli e Ibrahimovic (Foto)

Ndërkombëtare
Toure nuk largohet në janar nga City, në verë do të transferohet në New York

Toure nuk largohet në janar nga City, në verë do të transferohet në New York

Premier League
Toure: Unitedi shqetësohet nga forma jonë, ne duhet të jemi të kujdesshëm nga kundërsulmet e tyre

Toure: Unitedi shqetësohet nga forma jonë, ne duhet të jemi të kujdesshëm nga kundërsulmet e tyre

Premier League
Casillas fiton çmimin për veteran, mposht Ronaldon dhe Messin

Casillas fiton çmimin për veteran, mposht Ronaldon dhe Messin

Ndërkombëtare
Toure nuk e hedh poshtë mundësinë e kalimit në Serie A

Toure nuk e hedh poshtë mundësinë e kalimit në Serie A

Serie A
Nga Insigne te Messi: Futbollistët që u refuzuan nga klubet kur ishin të vegjël (Foto)

Nga Insigne te Messi: Futbollistët që u refuzuan nga klubet kur ishin të vegjël (Foto)

Arbios Kryeziu
Manchester City është kthyer në klub të njohur – Mësoni 15 blerjet më të mira në histori, jo të gjitha me miliona euro (Foto)

Manchester City është kthyer në klub të njohur – Mësoni 15 blerjet më të mira në histori, jo të gjitha me miliona euro (Foto)

Premier League
Zyrtare: Toure vazhdon kontratën me Cityn

Zyrtare: Toure vazhdon kontratën me Cityn

Premier League