LAJMI I FUNDIT:
Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri

1061 Artikuj

Blick: Xherdan Shaqiri është lojtari më i madh në historinë e kombëtares së Zvicrës

Blick: Xherdan Shaqiri është lojtari më i madh në historinë e kombëtares së Zvicrës

Përfaqësueset
Marca me shkrim të jashtëzakonshëm: Zvicra, Serbia dhe Kosova luajtën ndeshjen më të mirë deri më tani në Kupën e Botës

Marca me shkrim të jashtëzakonshëm: Zvicra, Serbia dhe Kosova luajtën ndeshjen më të mirë deri më tani në Kupën e Botës

Ndërkombëtare
Loredana feston fitoren e Zvicrës: Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët

Loredana feston fitoren e Zvicrës: Kurrë mos u ngatërroni me shqiptarët

Yjet
Xherdani i rekordeve, shënon në pesë gara të mëdha radhazi mes Kupës së Botës dhe Kampionatit Evropian 

Xherdani i rekordeve, shënon në pesë gara të mëdha radhazi mes Kupës së Botës dhe Kampionatit Evropian 

Ndërkombëtare
Sërish shqiptarët, sërish Xhaka dhe Shaqiri

Sërish shqiptarët, sërish Xhaka dhe Shaqiri

Lavdim Pireva
Granit Xhaka flet pas ndeshjes: Jam shumë i lumtur, kishte emocione – por e merituam fitoren

Granit Xhaka flet pas ndeshjes: Jam shumë i lumtur, kishte emocione – por e merituam fitoren

Përfaqësueset
Stojkovici i shau shqiptarët gjatë ndeshjes, por që të largohet kokulur nga Botërori u përkujdesën Xhaka dhe Shaqiri

Stojkovici i shau shqiptarët gjatë ndeshjes, por që të largohet kokulur nga Botërori u përkujdesën Xhaka dhe Shaqiri

Përfaqësuesja e Kosovës
Dalin pamjet pas zëvendësimit, Shaqiri i nervozuar pasi dëshironte të luante më shumë

Dalin pamjet pas zëvendësimit, Shaqiri i nervozuar pasi dëshironte të luante më shumë

Ndërkombëtare
Kryeministri Kurti: Serbia nuk kalon, Urime Zvicrës!   

Kryeministri Kurti: Serbia nuk kalon, Urime Zvicrës!   

Përfaqësueset
Suksesi i Shaqirit dhe Xhakës në Botëror ekzalton edhe estradën, yjet e muzikës “shpërthejnë” me reagime krenarie

Suksesi i Shaqirit dhe Xhakës në Botëror ekzalton edhe estradën, yjet e muzikës “shpërthejnë” me reagime krenarie

Yjet
Tre gola për pikët e plota dhe kalimin në fazën tjetër, Zvicra me Xhakën dhe Shaqiri gjunjëzojnë sërish serbët

Tre gola për pikët e plota dhe kalimin në fazën tjetër, Zvicra me Xhakën dhe Shaqiri gjunjëzojnë sërish serbët

Ndërkombëtare
Aksion model i nisur nga Shaqiri, Freuler rikthen epërsinë e Zvicrës

Aksion model i nisur nga Shaqiri, Freuler rikthen epërsinë e Zvicrës

Ndërkombëtare
Shaqiri dhe Embolo realizojnë gola të bukur, Zvicra po barazon pas 45 minutave të parë

Shaqiri dhe Embolo realizojnë gola të bukur, Zvicra po barazon pas 45 minutave të parë

Ndërkombëtare
Xherdani i Kosovës iu shënon sërish, festimi i tij unik pas golit duke ua treguar emrin

Xherdani i Kosovës iu shënon sërish, festimi i tij unik pas golit duke ua treguar emrin

Ndërkombëtare
The Guardian: Zvicra dhe Serbia e ndiejnë peshën e historisë përpara përplasjes së madhe

The Guardian: Zvicra dhe Serbia e ndiejnë peshën e historisë përpara përplasjes së madhe

Përfaqësueset
“Mund të ketë qenë e tepërt, por nuk do ta quaja gabim”, Lichtsteiner flet për shqiponjën e Xhakës dhe Shaqirit ndaj Serbisë

“Mund të ketë qenë e tepërt, por nuk do ta quaja gabim”, Lichtsteiner flet për shqiponjën e Xhakës dhe Shaqirit ndaj Serbisë

Përfaqësueset
Shaqiri kthehet në stërvitje, pritet të jetë gati për ndeshjen e fundit të fazës së grupeve

Shaqiri kthehet në stërvitje, pritet të jetë gati për ndeshjen e fundit të fazës së grupeve

Përfaqësueset
Xherdan Shaqiri i injoron totalisht, Granit Xhaka tregohet diplomat me mediat serbe kur pyetet për Kosovën

Xherdan Shaqiri i injoron totalisht, Granit Xhaka tregohet diplomat me mediat serbe kur pyetet për Kosovën

Përfaqësueset
Mediat serbe kanë filluar ta shqetësojnë Granit Xhakën në konferenca për shtyp

Mediat serbe kanë filluar ta shqetësojnë Granit Xhakën në konferenca për shtyp

Përfaqësueset
Shaqiri me fshesë në dorë duke pastruar zhveshtoren – Zvicra me shembull perfekt të pastërtisë

Shaqiri me fshesë në dorë duke pastruar zhveshtoren – Zvicra me shembull perfekt të pastërtisë

Ndërkombëtare
Fenerbahce rikthen interesimin për Xherdan Shaqirin, turqit kanë gati ofertën

Fenerbahce rikthen interesimin për Xherdan Shaqirin, turqit kanë gati ofertën

Ligat tjera
Xherdan Shaqiri, tregohet edhe një herë vendimtar për Zvicrën – statistikave të tij do t’ua kishin lakmi shumë super yje

Xherdan Shaqiri, tregohet edhe një herë vendimtar për Zvicrën – statistikave të tij do t’ua kishin lakmi shumë super yje

Përfaqësueset
Shaqiri pas fitores ndaj Kamerunit: Detyra e parë është përmbushur, por tani duhet të përmirësohemi

Shaqiri pas fitores ndaj Kamerunit: Detyra e parë është përmbushur, por tani duhet të përmirësohemi

Përfaqësueset
Xherdan Shaqiri asiston, Embolo shënon golin e epërsisë ndaj Kamerunit

Xherdan Shaqiri asiston, Embolo shënon golin e epërsisë ndaj Kamerunit

Përfaqësueset