LAJMI I FUNDIT:
Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri

1062 Artikuj

Portieri i Minnesotas u mundua ta shpërqendroj duke e provokuar, por Shaqiri e turpëron me golin nga penalltia

Portieri i Minnesotas u mundua ta shpërqendroj duke e provokuar, por Shaqiri e turpëron me golin nga penalltia

Ndërkombëtare
Xherdan Shaqiri ‘bombardon’ portën e Montrealit, shënon supergol nga distanca

Xherdan Shaqiri ‘bombardon’ portën e Montrealit, shënon supergol nga distanca

Ligat tjera
Xherdan Shaqiri realizon golin e dytë në MLS, por Chicago pëson humbje nga Orlando

Xherdan Shaqiri realizon golin e dytë në MLS, por Chicago pëson humbje nga Orlando

Ndërkombëtare
Xherdan Shaqiri dhuroi një asistim maestral tek goli i dytë i Zvicrës ndaj Rumanisë

Xherdan Shaqiri dhuroi një asistim maestral tek goli i dytë i Zvicrës ndaj Rumanisë

Përfaqësueset
Xherdan Shaqiri shënon për Chicagon, por goli i tij nuk mjafton

Xherdan Shaqiri shënon për Chicagon, por goli i tij nuk mjafton

Ligat tjera
Zvicra publikon listën për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Rumanisë, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Zvicra publikon listën për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Rumanisë, ftohen tre futbollistë shqiptarë

Ndërkombëtare
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Goditja nga këndi e Xherdan Shaqirit që i bëri lëmsh kundërshtarët dhe i ‘detyroi’ të shënonin autogol

Goditja nga këndi e Xherdan Shaqirit që i bëri lëmsh kundërshtarët dhe i ‘detyroi’ të shënonin autogol

Ligat tjera
Xherdan Shaqiri fiton më shumë se 30 yje të Man United dhe Arsenalit – më i paguari në MLS

Xherdan Shaqiri fiton më shumë se 30 yje të Man United dhe Arsenalit – më i paguari në MLS

Ligat tjera
Xherdan Shaqiri me intervistë emocionale për Guardian – flet për luftën në Kosovë dhe karriera e tij në futboll

Xherdan Shaqiri me intervistë emocionale për Guardian – flet për luftën në Kosovë dhe karriera e tij në futboll

Ligat tjera
Xherdan Shaqiri nuk do të udhëtoj drejt Serbisë për ndeshjen e parë kualifikuese të Zvicrës

Xherdan Shaqiri nuk do të udhëtoj drejt Serbisë për ndeshjen e parë kualifikuese të Zvicrës

Përfaqësueset
Zvicra publikon listën për ndeshjet e muajit mars, Xhaka dhe Shaqiri pjesë e saj – Andi Zeqiri ftohet sërish

Zvicra publikon listën për ndeshjet e muajit mars, Xhaka dhe Shaqiri pjesë e saj – Andi Zeqiri ftohet sërish

Ndërkombëtare
Xhaka dhe Shaqiri në javën e ardhshme pritet të udhëtojnë në Serbi – do të qëndrojnë rreth dy ditë në Beograd dhe Novi Sad, por askush nuk do të mund t’i shohë

Xhaka dhe Shaqiri në javën e ardhshme pritet të udhëtojnë në Serbi – do të qëndrojnë rreth dy ditë në Beograd dhe Novi Sad, por askush nuk do të mund t’i shohë

Përfaqësueset
Ish yjet e Serie A gati për sezonin e ri në MLS – në mesin e tyre edhe Shaqiri dhe Vrioni

Ish yjet e Serie A gati për sezonin e ri në MLS – në mesin e tyre edhe Shaqiri dhe Vrioni

Serie A
Ku kanë lindur fituesit e Ligës Premier: Kosova nderohet nga Xherdan Shaqiri

Ku kanë lindur fituesit e Ligës Premier: Kosova nderohet nga Xherdan Shaqiri

Premier League
Çeku reagon pas dënimit të dytë të FIFA-s ndaj Serbisë: Shovinizmi serb nuk kalon

Çeku reagon pas dënimit të dytë të FIFA-s ndaj Serbisë: Shovinizmi serb nuk kalon

Superliga
Ofenduan Xhakën dhe Shaqirin, FIFA dënon sërish Serbinë

Ofenduan Xhakën dhe Shaqirin, FIFA dënon sërish Serbinë

Përfaqësueset
Xherdan Shaqiri mund të rikthehet në Evropë, Turqia opsion për ta vazhduar karrierën

Xherdan Shaqiri mund të rikthehet në Evropë, Turqia opsion për ta vazhduar karrierën

Ndërkombëtare
“Messi Kosovar”, “Messi Zviceran” – çfarë ka ndodhur me lojtarët që u cilësuan si “Messi i ardhshëm”

“Messi Kosovar”, “Messi Zviceran” – çfarë ka ndodhur me lojtarët që u cilësuan si “Messi i ardhshëm”

Ndërkombëtare
Vendimi i UEFA-s, Xhaka dhe Shaqiri do të luajnë në Serbi përballë Bjellorusisë

Vendimi i UEFA-s, Xhaka dhe Shaqiri do të luajnë në Serbi përballë Bjellorusisë

Ndërkombëtare
Xherdan Shaqiri i mërzitur pas humbjes, u kërkon falje fansave

Xherdan Shaqiri i mërzitur pas humbjes, u kërkon falje fansave

Përfaqësueset
Zvicra duke u mbështetur te Xhaka dhe Shaqiri do të tentojnë të thyejnë mallkimin

Zvicra duke u mbështetur te Xhaka dhe Shaqiri do të tentojnë të thyejnë mallkimin

Përfaqësueset
Shaqiri thyen heshtjen dhe flet për duelin me Serbinë, rekordin e thyer dhe zemërimin pas zëvendësimit

Shaqiri thyen heshtjen dhe flet për duelin me Serbinë, rekordin e thyer dhe zemërimin pas zëvendësimit

Ndërkombëtare
Hipokrizia e Edi Ramës, katër vite më parë i shpërndante fotot e Xhakës dhe Shaqirit me qejf, sot thotë krejt diçka tjetër

Hipokrizia e Edi Ramës, katër vite më parë i shpërndante fotot e Xhakës dhe Shaqirit me qejf, sot thotë krejt diçka tjetër

Ndërkombëtare